Nurkowanie w Egipcie w grudniu

Wtedy, kiedy my myślimy o świętach i zastanawiamy się, jaka będzie pogoda i czy spadnie śnieg wtedy w Afryce myślą o tym jak wykorzystać czas na nurkowanie. Egipt jest tutaj bardzo dobrym przykładem, bo właśnie w grudniu organizowane jest tam safari. Warto byłoby na nim być i sprawdzić jak wygląda świat w morzu czerwonym.

Miejscami, które są bardzo popularne w Egipcie i często odwiedzane przez nurków to Sataya w Dolphin House. Tam znajduje się aż sto delfinów, a zobaczenie ich na żywo to marzenie wielu z nas. Może się spełnić i to już teraz. Zrobimy sobie wiele super zdjęć i właśnie na tym nam zależy. Poza delfinami w tym miejscu pod wodą możemy się spodziewać rafy koralowej i niesamowitych barw. Ten świat sodoma się nawet najbardziej wymagającym nurkom, bo jest po prostu piękny. W grudniu woda ma tam 27 stopni, a zatem o tym czy będzie nam ciepło nie musimy się martwić.

Lecimy do Egiptu
Mamy bezpośredni przelot z Warszawy do Hurgandy. Można ze sobą zabrać 23 kilogramy bagażu głównego oraz osiem kilogramów podręcznego. Podczas lotu otrzymamy również dwa posiłki. W cenie wyjazdu mamy siedem noclegów na łozy wraz z pełnym wyżywieniem. Będziemy nurkować do czterech razy dziennie. Mamy w cenie 11 litrową aluminiową butlę oraz balast.

Oczywiście mamy również pilota i instruktora, którzy mówią po polsku. Łódź, na której będziemy spać jest bardzo komfortowa, dlatego miło tam spędzimy czas. Wyjazd będzie niezapomniany dla każdego, kto się na niego zdecyduje. W żadnym innym zakątku nie znajdziemy tak wiele nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Taki wyjazd jest naprawdę bardzo tani. Więcej informacji o całej wyprawie, która organizowana jest w grudniu znajdziemy na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/safari-nurkowe-st-johnes-sataya-marsa-alam/. Wystarczy na tej stronie zobaczyć zdjęcia żeby się w tym miejscu zakochać. Nie można go porównać z żadnym innym. Delfiny już na nas czekają, dlatego im szybciej się na wyjazd zdecydujemy tym lepiej. Ilość miejsc jest niestety ograniczona.