18 czerwca, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Bidon, a może butelka termiczna — dlaczego warto stawiać na praktyczne rozwiązania?

3 min read

Wzrost popularności bidonów spowodowany jest wielością zalet, jakie oferują tego typu produkty. Doskonale sprawdzają się podczas wszelkich wyjść i pozwalają mieć świeżą wodę zawsze pod ręką. Co więcej, gwarantują bezpieczeństwo i zdrowotne korzyści, jakich nie zapewni zwykła butelka. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje na butelki termiczne lub bidony. 

 

Bidony — dobry wybór w każdej sytuacji

Niezależnie od tego, czy planuje się spacer, wyjście do pracy, do szkoły czy też odwiedzenie siłowni bidon na wodę bądź butelka termiczna jest nieodłącznym towarzyszem. Jednak nic w tym dziwnego, gdyż nie tylko zapewnia dostęp do świeżej, czystej wody, ale również pozwala na wielokrotne wykorzystanie, dzięki czemu korzysta także środowisko. Zastosowanie certyfikowanego tworzywa sztucznego, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania, bez uwalniania się szkodliwych substancji tak jak w przypadku zwykłego plastiku. Z tego też powodu bidony mogą być użytkowane wszędzie i o każdej porze bez zmiany smaku wody — nawet przez 12 godzin. Co więcej, ich dużym atutem jest duża poręczność, za którą odpowiada specjalnie wyprofilowany kształt i sportowy ustnik. W ten sposób z bidonu można się napić, nie przerywając aktywności fizycznej. Bidony dostępne są w różnej pojemności zarówno 0,25, jak i 0,6 l, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dostosowany do własnych potrzeb. Dodatkowo różnią się od siebie także sposobem wykonania. Dla osób szukających uniwersalnych rozwiązań dobrym wyborem może być typowo sportowy bidon za to dla tych, którzy szukają czegoś więcej, ciekawym rozwiązaniem będzie butelka wykonana z miękkiego i poręcznego tworzywa, które utrzymuje temperaturę płynu.

 

Butelka termiczna na chłodniejsze dni i nie tylko

Ciekawym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem może być butelka termiczna Flexi. Produkt utrzymuje stałą temperaturę wody niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Dzięki temu butelki można używać zarówno latem, jak i zimą bez obawy o zbytnie nagrzanie lub ochłodzenie płynu. Co więcej, miękkie i elastyczne tworzywo pozwala na noszenie jej także przy ciele. Za to niewielki kształt umożliwi zmieszczenie jej w każdym miejscu. Dlatego jest to dobre rozwiązaniem również do szkoły i na zimowe zabawy na zewnątrz. Pojemność 0,25 l w zupełności wystarczy dla dziecka bądź osoby dorosłej na zaspokojenie pragnienia. Butelkę bez problemu można wypełnić na nowo wodą lub pustą zwinąć i schować na później.

 

Bidony i inne przydatne akcesoria

Bidon, butelka termiczna to doskonałe rozwiązanie dzisiejszych czasów. Nie tylko chroni zdrowie, ale również środowisko. Co więcej, tego typu produkty są niezwykle poręczne i pozwalają na użytkowanie w każdym miejscu. Dzięki czemu świeża, czysta woda jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Jednak wśród produktów marki Dafi można również znaleźć inne przydatne akcesoria takie jak szklane karafki na wodę czy też wyciskarki do cytrusów, które umożliwiają pozyskanie pysznego owocowego soku. Bardzo przydatna może się okazać również rurka na filtr do bidonu ułatwiająca picie z bidonów posiadających filtr węglowy oczyszczający wodę. Niezależnie od tego, które rozwiązanie się wybierze, warto pamiętać, że dzięki temu dba się o zdrowie i środowisko. Dodatkowo można również oszczędzić, dzięki zaprzestaniu wydawania pieniędzy na jednorazowe butelki.