22 kwietnia, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak prawidłowo przechowywać jabłka?

2 min read

W każdej chłodni musimy zainstalować systemy monitorowania temperatury i wilgotności. Oczywiście czujniki montujemy w wielu miejscach, aby można wyło określić średnią temperaturę.

Obecnie mogą być to zaawansowane systemy, które mogą przesyłać dane za pomocą sieci bezprzewodowych. Dzięki odpowiedniej aplikacji będziemy mogli śledzić parametry na naszych urządzeniach mobilnych. Monitorowanie temperatury bez przerw jest najważniejszym elementem niezawodnego systemu chłodzenia. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie optymalnych warunków przechowywania w celu zgodnie z wymogami dotyczącymi konkretnych towarów takich jak warzywa i owoce. W który sposób chłodnia może być zabezpieczona przed napływem ciepłego powietrza?

Jednym z prostszych sposobów na to jest żeby chłodnia miała kurtynę cieplną, jaka działa w sposób odwrotny do tych, które nie dopuszczają do napłynięcia ciepłego powietrza do danego pomieszczenia.

Tutaj jest precyzyjnie odwrotnie oraz chłodnia jest zbudowana w taki sposób, że to ciepłe powietrze nie ma prawa dostać się do środka. Takie kurtyny montowane są naturalnie przy samych drzwiach do chłodni. Wiele producentów zastanawia się jak przechowywać jabłka, wykorzystanie profesjonalnych chłodni, pozwoli na przechowywanie jabłek przez wiele dni. Często sadownicy budują profesjonalne chłodnie, gdzie mogą składować swoje plony przed wysłaniem ich do zakładów przetwórczych. Także firmy zajmujące się przetwórstwem muszą posiadać profesjonalne chłodnie. Wybierając chłodnie trzeba widzieć która jest jej maksymalna ładowność. Poza tym zwraca się uwagę na wysokość, jaką posiadają budynki. W zależności od takiej wysokości inaczej odbywa się załadunek. Pod tym kątem również wybierane są odpowiednie, dla danych towarów mroźnie czy chłodnie. Kolejną ważną rzeczą jest minimalna temperatura, w której składowane mogą być takie produkty. Dla wielu producentów może być to wręcz kluczowe, w zależności jeszcze od tego, które produkty są w mroźni przechowywane no oraz jak długo powinny być przechowywane.