22 kwietnia, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jakie kubki jednorazowe są ekologiczne?

2 min read

Kubki jednorazowe są przez ludzi często używane, kiedy wybierają się na przykład na grilla, piknik, spotkanie ze znajomymi w plenerze.

To wtedy zabieramy ze sobą naczynia, które będą nam potrzebne do jedzenia. Wśród sztućców, misek, serwetek, słomek klienci często pytają o to, jakie kubki jednorazowe wybrać i które z nich są ekologiczne? Najczęściej spotykanym materiałem i takim, które ma szansę wyprzeć tradycyjny plastik, jest włókno bambusowe, masa celulozowa i PLA. Ten ostatni rodzaj tworzywa wykonany jest z mączki kukurydzianej i we właściwościach i wyglądzie przypomina plastik, co okazuje się bardzo przydatne w kubkach zarówno do napojów zimnych, jak i ciepłych. Jednorazowe kubki papierowe są dodatkowo także pokryte powłoką z PLA, dzięki czemu nie namakają, nie zmieniają smaku cieczy i dłużej pozostają dobre do użycia. Wybierając takie rozwiązania, propagujemy wśród naszych klientów ekologiczną postawę naszej firmy. To w najbliższej przyszłości ludzie będą coraz więcej uwagi zwracać na produkty i materiały, z których korzystają, dlatego warto już teraz być przedsiębiorstwem, które wyznaje wartości proekologiczne. Jako klienci indywidualni oczywiście również możemy zaopatrzyć się w produkty firmy Ecoway.

Jakie kubki jednorazowe są ekologiczne?

Udawana ekologia – nie daj się nabrać

Dziś wiele firm chcąc sprzedać swoje produkty, wykorzystuje temat ekologii by przyciągnąć klientów. Warto wiedzieć, że wybierając jednorazowe kubki papierowe, możemy niestety kupić takie, które mają dodatkową warstwę plastiku i takie materiały nie będą już nigdy wykorzystane, nie są biodegradowalne i kompostowalne. Nie dajmy się nabrać na tak zwany greenwashing, czyli eko ściemę nieuczciwych producentów i sprawdzajmy, z czego wykonane są opakowania, które kupujemy. Na te i inne pytania związane z ekologicznymi opakowaniami na wynos, chętnie odpowiedzą specjaliści ze sklepu internetowego pod adresem kubki jednorazowe papierowe. Pomogą nam również w doborze odpowiednich opakowań pasujących do rodzaju dań i napojów w ofercie na wynos.