26 listopada, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Odpowiednia odzież dla gastronomii

2 min read

Wybór odpowiedniego ubrania dla kucharza nie zawsze jest łatwe.

Trzeba zadbać o to aby ubranie było nie tylko wygodne, ale także przewiewne. Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest klimat miejsca, w którym będziesz pracować. Kuchnie to niezwykle gorące miejsca do pracy, więc potrzebujesz odzieży roboczej, która jest lekka, wygodna i oddychająca. Wszystko, co jest ciężkie lub wykonane z gęstego materiału, może powodować dyskomfort. Wybierz oddychającą odzież, a będziesz mógł skoncentrować się na pracy bez obawy o przegrzanie czy pocenie się. Ochrona działa w obie strony. W kuchni należy chronić się przed zagrożeniami, podczas gdy żywność powinna być również zabezpieczona przed zanieczyszczeniem przez personel. Weźmy na przykład obuwie, buty, które nosisz, powinny chronić Twoje stopy przed spadającymi przedmiotami i gorącymi płynami. Odzież robocza, która zapewnia dobrą ochronę, pomaga zmniejszyć obrażenia, których można uniknąć w przemyśle spożywczym. Odzież trzeba także dobrać w zależności od rodzaju żywności z jaką będziemy zazwyczaj pracowali, może być to przykładowo odzież które jest wodoodporna, w momencie kiedy coś się wyleje, możemy być pewni iż nasza odzież nie przemięknie.

Twój wygląd powinien pozytywnie odzwierciedlać restaurację, jeśli pracujesz w restauracji z najwyższej półki, klienci będą oczekiwać, że będą Cię elegancko i profesjonalnie ubrani.

Z drugiej strony, jeśli pracujesz w małej kawiarni, twoje ubranie będzie bardziej nieformalne. Tak czy inaczej, Twoja odzież powinna być odpowiednia do środowiska pracy i najlepiej podkreślać branżę, w której pracujesz. Inną kluczową kwestią, jeśli chodzi o odzież roboczą w przemyśle spożywczym, jest łatwość czyszczenia odzieży. Czysty wygląd i czystość to dwie różne rzeczy, dlatego ważne jest, aby wybrać odzież roboczą, która nie jest łatwo zanieczyszczona. Należy wziąć pod uwagę wszelką odzież roboczą używaną przez pracowników. Fartuchy, siatki na włosy, rękawiczki wszystko, co jest używane, musi być przemyślane pod kątem zanieczyszczenia. Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości odzież dla gastronomii warto odwiedzić Sklep Spart – odzież dla gastronomii którą tam zakupimy będzie z pewnością wysokiej jakości.