2 sierpnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

W jaki sposób dzieci uczą się nowych umiejętności podczas zabawy klockami Lego

2 min read

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przewrócić starannie skonstruowaną wieżę z klocków. Lego uczy dzieci, jak ważne jest wytrwanie w zadaniu, aby urzeczywistnić swoją wizję.

Korzystanie z klocków Lego zachęca dzieci do próbowania nowych rozwiązań i wytrwałości. Wraz z poprawą umiejętności motorycznych dzieci mogą tworzyć bardziej wyszukane konstrukcje i wykonywać coraz bardziej złożone projekty. Łączenie małych elementów Lego w celu stworzenia produktu końcowego, który będzie zgodny z wizją dziecka, może być trudne. Osiągnięcie tego zadania niesie ze sobą ogromne poczucie satysfakcji, które widać po uśmiechu dziecka, kiedy z dumą chwalą się wykonaną budowlą. Ma to niezwykle pozytywny wpływ na samoocenę dziecka. Lego rozwijające umiejętności myślenia lateralnego i planowania dalszych działań. W przypadku problemu z montażem konstrukcji dzieci muszą prześledzić swoje kroki i przeanalizować swoją pracę, aby znaleźć części budowli, które wymagają naprawy lub zmiany. Klocki Lego uczą dzieci, w jaki sposób używać podstawowych materiałów do wykonania zadania. Jeśli dzieci chcą zbudować most, najpierw muszą dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby powstał.

Dzieci szybko dowiadują się, że wieża zbudowana z jednej kolumny szybko spada.

Tworząc stabilną bazę, odkrywają nowe możliwości budowania. Każde dzieło zbudowane z klocków Lego to forma sztuki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia dzieci, które stają się twórcami różnych budowli. Mogą używać kół, kształtów, a nawet figurek, aby budować według własnych pomysłów. Od podekscytowania początkowym pomysłem po rozczarowanie, gdy coś się nie udaje, stworzenie przestrzeni do zabawy z klockami lego jest dokładnie tym, czego dziecko potrzebuje do nauki kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów również w przyszłości. Liczne badania wykazały, że dzieci wykazują poprawę w rozumowaniu przestrzennym, jeśli damy im możliwość zabawy z klockami Lego i innymi rodzajami zabawek konstrukcyjnych.