13 sierpnia, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wygony materac i łóżko do naszej sypialni

2 min read

Kiedy źle się wysypiamy możemy pomyśleć o zmianie materaca lub też łóżka. Z biegiem lat stary materac może stracić swoje właściwości, jak również wymian jest dobrym pomysłem ze względów na nasze zdrowie.

Materace przez lata zbierają roztocza, może pojawić się w nich nieprzyjemny zapach, dlatego też warto wymieniać materace raz na kilka lat. Dobrym pomysłem mogą być dopasowujące się do ciała materace termoelastyczne . Materac dla jednych osób powinien być twardy, a dla innych miękki. Znowu niektórych zdaniem, najlepsze materace termoelastyczne są wtedy gdy pozwalają naszemu kręgosłupowi układać się w prostej pozycji. Jeżeli mamy problemy z zasypianiem, a także kiedy rano budzimy się zmęczeni, i wszystko nas boli wówczas musimy koniecznie zmienić miejsce snu. Można zainwestować w odpowiednie materace, bądź też do wymiany będą podgłówki. Zwykle te wszystkie elementy są profilowane, jak i termoelastyczne. Wszystkie zagłówki podpierają we właściwie sposób kręgi szyjne, a tym samym pozycja kręgosłupa w czasie snu jest odpowiednio utrzymana. Dobry sen będzie zależał między innymi od pokoju w którym spimy, domy jednorodzinne posiadają duże przestronne sypialnie, czasem nawet kilka. Materac musi być dobrany wielkością naszego łóżka, najczęściej łózka które kupujemy dla dwóch osób mają szerokość 160 centymetrów.

Z kolei pojedyncze mogą mieć 80, 100, 120 centymetrów.

Wiele osób wybiera materace sprężynowe, obecnie warto wybrać modele kieszeniowe, w tych modelach każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni. Wówczas kiedy śpimy w dwie osoby, ruchy jednaj nie będą wpływały na drugą. W przypadku starszych modeli łóżek materace posiadały duże sprężyny a co za tym idzie ruch na łóżku powodował ruch na całej powierzchni. Wynikało to z faktu iż sprężyny były ze sobą połączone. Obecnie zastosowanie dużej ilości niezależnych sprężyn znacznie zwiększa nasza wygodę. O materacach przez zakupem warto przeczytać więcej na stronach internetowych.