23 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Piece Harvia do sauny – recenzja i opinia specjalisty

2 min read

Piece do saun Harvia to doskonałe rozwiązanie zarówno do użytku domowego, jak i obiektów użyteczności publicznej. Najwyższa jakość wykonania, nowoczesny design oraz szeroki wybór modeli sprawia, że piece Harvia zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Poznaj zalety tych urządzeń.

Jak wybrać odpowiedni piec?

Wybór pieców Harvia, dostępny na stronie SAUNAHOME, może przyprawić o zawrót głowy. Zastanawiając się nad tym, który model będzie najbardziej odpowiedni, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma sposób wykonania sauny, materiał użyty do jej wykończenia oraz jej wielkość. Jeśli sauna posiada nieizolowane elementy typu kamień, czy szkło, należy wybrać piec o stosunkowo większej mocy. Im większe pomieszczenie, tym większa moc pieca. Gdy ściany sauny zostały wykonane z nieizolowanych bali drewna, istnieje konieczność pomnożenia objętości pomieszczenia przez 1,5. Kalkulator udostępniony na stronie producenta pozwoli nam dobrać model pieca w pełni dopasowany do naszych potrzeb oraz rodzaju i wymiaru sauny.

Rodzaje pieców Harvia

Piec elektryczny, a może opalany drewnem? Ten ostatni to tradycyjny model, stosowany w saunach fińskich. Zazwyczaj palenisko znajduje się wewnątrz sauny, ale są również modele, które opalane są z sąsiedniego pomieszczenia. Ten model musi być umieszczony w odległości m.in. 50 cm od ścian i ław. Piece Harvia opalane drewnem to połączenie tradycji, nowoczesnego wzornictwa i dbałości o środowisko naturalne. Wyposażone dodatkowo w kominowy zbiornik na wodę, pozwalają czerpać maksimum przyjemności z kąpieli w saunie. Drugim rodzajem pieców Harvia są te elektryczne, które mogą być wyposażone w sterowniki, pozwalające sterować urządzeniem na zewnątrz sauny. Są bardzo łatwe w montażu i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Mogą być montowane nawet bardzo nisko na ścianie, co pozwala dostarczyć ciepło także do najniższych poziomów.

Piece do saun Harvia to doskonały wybór zarówno do sauny mokrej, jak i suchej. Szeroki asortyment pozwoli dopasować urządzenie do wymiarów oraz budowy pomieszczenia. Warto zaufać sprawdzonej marce, która cieszy się zaufaniem klientów od wielu lat.