26 maja, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Praktyczne wykończenie sufitu

2 min read

Zmiana wyglądu naszego domu wcale nie musi być droga czy też bardzo czasochłonna, obecnie coraz więcej osób sięga po takie rozwiązania jak sztukateria.

Instalowanie listew styropianowych, jest niezwykle popularne. Kiedyś w starożytności do wykonania tego rodzaju ozdób wykorzystywany był kamień, w ten sam sposób wykonywano także różnego rodzaju płaskorzeźby. W średniowieczy opracowano metody pozyskiwania gipsu, przez co sztukateria mogą być już formowana, anie wykuwana w kamieniu. Kiedy chcemy zastosować rozwiązania styropianowe w naszym domu należy wykonać wiele różnych pomiarów, aby wiedzieć jakiej długości elementów będziemy potrzebowali. W przypadku listew styropianowych jak i poliuretanowych, mierzymy tak samo jak w przypadku tradycyjnych listew drewnianych. Mierzymy przykładowo całą długość ściany na której będziemy chcieli założyć listwy przypodłogowe. Obecnie można do to celu wykorzystać mierniki laserowe, które mogą szybko zebrać wszystkie potrzebne wymiary. Dzięki temu prace będą posuwały się bardzo szybko i co ważne bez pomyłek.

Instalacja elementów ze styropianu lub też innych lekkich materiałów jest obecnie bardzo łatwa, dzięki mocnym klejom montażowym.

Można wycinać profile piankowe za pomocą piły lub ręcznej ukośnicy. Szorstkie krawędzie można wygładzić papierem ściernym. Przed nałożeniem kleju warto sprawdzić dopasowanie wszystkich połączeń. Dobrze jest zakupić klej uszczelniający na bazie wody. Wybierz klej przeznaczony do stosowania na piance lu styropianie. Podczas pracy z tego rodzaju materiałami należy pamiętać aby ich zbyt mocno nie ściskać, ponieważ mogą się one trwale odkształcić. Można stosować je do różnych rzeczy chyba najpopularniejszym zastosowaniem są listwy przypodłogowe, w których dodatkowo będziemy mogli schować różnego rodzaju okablowanie. Warto sprawdzić ofertę firmy modernpro panele z ich oferty charakteryzują się duża wytrzymałością. Możemy je łatwo docinać, są odporne na ciepło czy też wilgoć, dlatego doskonale sprawdzą się w różnych pomieszczeniach.