26 listopada, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Schody i balustrady ze szkła

2 min read

Schody szklane mogą być bardzo ciekawym dodatkiem architektonicznym do naszych wnętrz.

Stopnice wykonane ze szkła będą pasowały do nowoczesnych wnętrz w biurowcach, instytucjach publicznych, możemy oczywiście zastosować je również w domu. Dodatkiem mogą być szklane balustrady, wykończone metalem, posiadające metalowe mocowania oraz poręcze. Jeżeli posiadamy w domu drewnianą podłogę, wówczas warto zastosować drewnianą poręcz. Wybór materiałów jest obecnie bardzo duży, możemy dobierać kształty rodzaje wykończenia oraz materiał.

Schody i balustrady ze szkła

Hartowane schody szklane do nowoczesnych wnętrz

Schody wykonane ze szkła posiadają oczywiście odpowiednią wytrzymałość, jest to szkło hartowane, dzięki czemu zachowuje ono bardzo dobre właściwości. Stopnica może składać się z kilku warstw szkła, pomiędzy warstwami często umieszcza się folię, która może mieć różne kolory. Możemy wybrać folię mleczną, pół przezroczystą jak również posiadającą różnego rodzaju wzory. Wielkość schodów będziemy dobierali oczywiście do wielkości pomieszczenia, wybierzemy grubość oraz szerokość stopnia, wysokość balustrady oraz jej kształt. Często stosuje się także bardzo nowoczesny podświetlenie LED, które będzie doskonale sprawdzało się wieczorem oraz w nocy. Do stopnic możemy przyczepić taśmy LED które sprawią, iż cała stopnica będzie oddawała światło.

Stopnice w schodach szklanych mogą składać się ze szkła trójwarstwowego, które będzie wytrzymałe oraz bezpieczne, stopień może posiadać grubość 15-25 mm. Dostępne są stopnice z brzegami zaokrąglonymi, które będą bezpieczne dla użytkowników. Stopnice łączy się za pomocą łączników metalowych, które dodatkowo mogą pozytywnie wpływać także na ich wygląd. Mogą być to schody proste, zachęcające, spiralne czy też zabiegowe, wszystko w zależności od miejsca w którym będziemy instalowali schody. Dostępne są także stopnice montowane z jednej strony do ściany.

Nowoczesne schody szklane mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd wnętrz, jeżeli poszukujemy rozwiązań nowoczesnych, w stylu industrialnym z pewnością elementy szklane bardzo dobrze się sprawdzą. Producenci oferują różne kolory szkła, również wersji laminowane, posiadające powierzchnię chropowatą zapobiegającą poślizgnięciu.