26 listopada, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wysokiej jakości płytki naśladujące wygląd drewna lub kamieni naturalnych

2 min read

Wiele osób decyduje się na zamontowanie w pomieszczeniach białej podłogi i jest to bardzo popularny wybór wszelkiego rodzaju płytek zarówno z kamieni naturalnych, jak granit czy marmur, lub płytek ceramicznych czy porcelanowych.

Mogą one imitować wygląd drewna czy kamienia, ale są znacznie tańszą alternatywą w zakupie i montażu. Płytki marmurowe mogą być delikatne i trudne do dopasowania, dlatego należy je ułożyć na podłodze przed montażem, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z ogólnego projektu. Eksperci sugerują mieszanie płytek z różnych pudełek, aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd w pomieszczeniu. Marmur nie jest odporny na wilgoć, wodę i plamy, dlatego nie jest polecany do instalowania w łazienkach, kuchniach oraz przedpokojach. Płytki marmurowe są szczególnie podatne na pękanie, dlatego planuj zakup o 10–20% więcej niż to konieczne. Niezależnie od wyboru płytki, kształt podłogi, wzór lub złożoność projektu, a także rozmiar płytek będą determinować koszt instalacji. Projekty wymagające bardziej szczegółowej pracy lub cięcia płytki będą droższe. Jeśli instalacja wymaga szczegółowej pracy, spodziewaj się, że koszty będą odpowiednio wyższe. Marmur jest produktem z kamienia naturalnego wydobywanym z kamieniołomów, dzięki czemu każda płytka ma niepowtarzalny wygląd. Wszystkie płytki dla twojego projektu powinny pochodzić z tego samego kawałka kamienia, aby uzyskać jak najlepsze dopasowanie.

Wysokiej jakości płytki naśladujące wygląd drewna lub kamieni naturalnych

Niektóre białe lub jasne fragmenty mogą wyglądać półprzezroczysto, co czyni je bardzo atrakcyjnym pokryciem podłogowym.

Marmur jest dobrze znany ze stosowania w wysokiej klasy domach i budynkach, a dzięki gładkiej powierzchni może nadawać pomieszczeniom luksusowy charakter. Zamiast drogiego kamienia naturalnego możemy zainstalować wysokiej jakości płytki opoczno prime white. Płytki porcelanowe są produkowane z wypalanej gliny i oferują szeroką gamę kolorów, faktur i wzorów do wyboru. Dzięki temu płytki porcelanowe oraz ceramiczne mogą wyglądać jak kamień naturalny lub nawet drewno liściaste, ale po znacznie niższej cenie. Płytki można również łatwo dopasować, a nawet dostosować do swojego projektu, mogą być również stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.