29 października, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak wprowadzić styl skandynawski do wnętrza?

2 min read

Urządzanie mieszkania o małej powierzchni może stanowić dla nas duże wyzwanie. Aby jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń, stawia się przed meblami nowe wymagania wielofunkcyjne oraz gabarytowe.

Warto poszukać mebli, które będą spełniały wiele funkcji. Dobrym pomysłem mogą okazać się rozkładane sofy i kanapy, które w nocy mogą posłużyć za wygodne łóżko, natomiast w ciągu dnia zapewnią komfort siedzenia. Aby zaoszczędzić dodatkowe miejsce, meble wypoczynkowe takie jak sofy można wyposażyć we wbudowany schowek na pościel. Stoliki do kawy mogą mieć podnoszone blaty, tak aby mogły posłużyć jako stoliki obiadowe podczas posiłków. Im mniej mebli w mieszkaniu, tym więcej przestrzeni w mieszkaniu. Możemy również zastosować rozsuwany stół, który zajmie mało miejsca w ciągu dnia, ale jeżeli zaprosimy gości na kolację z pewnością będą mieli gdzie usiąść. Wyposażając małą kuchnię pamiętajmy o tym, żeby umieścić w planach lodówkę, kuchenkę czy zlew. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, projektując meble kuchenne powinniśmy wziąć pod uwagę zlew narożny, który będzie zajmował mało miejsca, a ponadto nada kuchni uroku. Inne pomieszczenia, takie jak salon, dobrze będzie wyposażyć w meble tapicerowane, które pozwolą nam się zrelaksować przed telewizorem. Wielu z nas lubi po obiedzie zdrzemnąć się, a meble wypoczynkowe, pozwolą na taki odpoczynek.

Wygodne tapczany pozwolą nam na nabranie sił. Pamiętajmy, że jeżeli zakupimy tanie meble z płyty wiórowej, będą one mniej wytrzymałe niż meble drewniane i posłużą nam one krócej. Aby zastosować przytulny i uproszczony skandynawski styl, trzymaj się względnie neutralnej palety barw. Pomyśl o neutralnych, ziemistych i rozmytych odcieniach często kojarzonych z naturą, jak złamana biel, beże, szarości, czerń oraz odcienie pastelowe zieleni czy błękitu. Właśnie tym wyróżniają się krzesła skandynawskie na tle innych. Jeśli chodzi o meble, weź pod uwagę bardzo wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak skóra, drewno, wełna i bawełna, które przetrwają próbę czasu i pamiętaj, aby dodać koce oraz dużo poduszek i świec.