11 grudnia, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wytrzymałe schody antypoślizgowe

2 min read

Z pewnością schody mogę być istotnym elementem wystroju naszego domu. Najczęściej ich wielkości i lokalizacja określone będzie w planie. Powinniśmy wybrać z jakich materiałów zostaną zrobione.

Najciekawsze projekty schodów przyciągają naszą uwagę najbardziej projektanci wykorzystują w swoich pracach ciekawe proste formy, łączą różne materiały drewno, stal ale także szkło. Jednak największe uznanie zdobywają projekty, w których wykorzystuje się szkło. Schody przestały już dawno pełnić funkcję użytkową stając się elementem w znacznym stopniu dekoracyjnym. Wygodne poruszanie się między piętrami domu czy mieszkania to za mało, schody muszą wyglądać i nadawać pomieszczeniom unikalny charakter. Analizując różne projekty możemy wyróżnić schody proste, schody zabiegowe, schody kręcone, wybór odpowiedniego rodzaju i konstrukcji uzależniony jest od przestrzeni jaką możemy przeznaczyć na schody. Trzeba także zaplanować jak będą wyglądały nasze stopnie schodowe, najczęściej będą one drewniane, jednak trzeba wybrać z jakiego rodzaju drewna będą one wykonane. W przypadku schodów w różnego rodzaju firmach, zakładach produkcyjnych stosuje się stopnie metalowe. Gwarantują one wysoką wytrzymałość.

Będą one odporne na działanie deszczu, pamiętajmy iż nie mogą one być one śliskie.

Tego rodzaju schody wykonane są najczęściej z metalowej kratki, są łatwe w utrzymaniu. Można je stosować na różnych rodzajach schodów, zarówno prostych jak również kręconych. Przyspawane tworzą bardzo mocną konstrukcję. Posiadają one specjalne listwy antypoślizgowe, dzięki czemu są one bezpieczne także w czasie deszczu, czy też podczas gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura. Tego rodzaju stopnie na tego rodzaju schody można zobaczyć na stronie: https://andpolkonin.pl/stopnie-schodowe/. Pamiętajmy jednak o zapytaniu wykonawcy o zaletach i wadach każdego z wariantów schodów. Najwygodniejsze są schody proste, natomiast schody kręte mogą mieć wysokie, krótkie stopnie i nie są tak wygodne w poruszaniu się po nich.