10 maja, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Przenośne laptopy to wygoda dla użytkownika

3 min read

Laptopy są droższe, dlatego chcemy mieć pewność, że korzystamy ze wszystkich funkcji laptopa dobrze. Na przykład, jeśli jesteś kimś, kto musi być mobilny, czy to podczas pobytu w kampusie, w podróży, czy w pracy, dobry laptop jest odpowiednim rozwiązaniem. W wielu sytuacjach możesz chcieć mieć dostęp do swoich aplikacji i plików lub robić notatki za pośrednictwem laptopa.

Z drugiej strony użytkownicy, którzy głównie wykonują swoje obowiązki przy biurkach i rzadko podróżują, skorzystaliby najbardziej na komputerze stacjonarnym, który będzie miał więcej zasobów i większe rozmiary ekranu. Nic dziwnego, główną zaletą laptopa jest jego przenośność. Ci, którzy podróżują do pracy lub uczęszczają na zajęcia na uczelni, mogą zabrać ze sobą laptop. Laptopy mają zazwyczaj mniejsze ekrany i klawiatury niż komputery stacjonarne, dlatego łatwo je przenosić w dowolne miejsce. Dostęp do Internetu to kolejna zaleta wzrostu popytu na laptopa, ponieważ zapewnia on dostęp do Internetu za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Wi-Fi. Jednak taka możliwość może występować na stacjonarnym komputerze, ale można połączyć się z siecią tylko w domu. Laptop można zabrać ze sobą do dowolnej kawiarni, restauracji, parku lub innego miejsca publicznego, w którym jest zasięg Wi-Fi, i połączyć się z Internetem.

Ponadto niektóre laptopy umożliwiają instalowanie kart SIM w celu uzyskania dostępu do mobilnego Internetu. Laptop jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, ponieważ potrzebuje tylko kilku minut, aby rozpocząć działanie. Możesz po prostu wyjąć go z torby i nacisnąć klawisz zasilania, aby uruchomić system. W ciągu kilku minut system jest gotowy do pracy. Z drugiej strony komputery stacjonarne wymagają trochę czasu, aby zainstalować i rozpocząć korzystanie. Wymagają także większej przestrzeni do skonfigurowania w porównaniu do laptopów. Laptop pozwala wykonywać pracę nawet na kolanach, podczas gdy komputery stacjonarne wymagają stołu, biurka lub określonych mebli do prawidłowego rozstawienia i działania. Pamięć RAM lub pamięć o dostępie swobodnym decyduje o tym, ile miejsca ma komputer czy laptop do przechowywania plików do natychmiastowego użycia. Aplikacje i usługi otwarte na twoim komputerze są przechowywane w pamięci operacyjnej, gdzie procesor może szybko do nich dotrzeć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ogólnie rzecz biorąc, więcej pamięci RAM jest lepsze, ale są pewne zastrzeżenia. Na przykład szybsza pamięć operacyjna może mieć niekorzystny wpływ na żywotność baterii, nie mówiąc już o cenach urządzeń. Najlepszym rozwiązaniem dla większości użytkowników jest około 8 GB pamięci operacyjnej, choć opinie różnią się w zależności od przypadku użycia i zawodu.

Mniej niż 8 GB ma sens w przypadku komputerów z ograniczonym budżetem, które koncentrują się na przeglądaniu Internetu i pasywnym zużyciu mediów. Bardziej intensywne działania, takie jak gry i edycja wideo, mogą wymagać więcej pamięci operacyjnej. Może nie uważasz, że wyświetlacz laptopa jest ważny, ale jest to znaczący element. Na początek warto pomyśleć o rozmiarze wyświetlacza. Laptopy mają zazwyczaj ekran o przekątnej od 10 do nawet 17 cali, ale dla większości wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest 13 calowy ekran. Rozważ też rozdzielczość ekranu. Im wyższa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz. Wiele najtańszych laptopów nadal ma rozdzielczość w zakresie 1366 x 768 pikseli, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, warto zainwestować w komputer o rozdzielczości co najmniej 1920 x 1080. Chociaż Apple powie ci, że idealna rozdzielczość to około 1360 x 1600 dla 13-calowego panelu, wielu producentów laptopów zapuściło się już na terytorium 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Przy takiej ilości różnych rodzajów wyświetlaczy do wyboru, warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w dobry jakościowo ekran i inne komponenty laptopa, aby jego użytkowanie było jak najbardziej dogodne. Na stronie https://vobis.pl/laptopy/notebooki/asus można kupić laptopy firmy Asus.