6 lutego, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Elektroniczny harmonogram wizyt w salonie fryzjerskim

2 min read

Obecnie coraz więcej spraw możemy załatwić przy pomocy naszego smartfona, jednym z przykładów jest możliwość rezerwacji różnego rodzaju wizyt.

Przykładowo można zarezerwować wizytę w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Dzięki aplikacji będziemy mogli pilnować terminów naszych wizyt i rezerwacji, a w wypadku kiedy zmienia się nasze plany będziemy mogli łatwo zrezygnować. Wówczas rezygnacja pojawi się od razu w systemie, dzięki czemu kto inny może wykorzystać ten termin. Kiedyś był to problem wielu salonów, obecnie można zminimalizować stratę odwołanych rezerwacji. Tego rodzaju aplikacje umożliwiają stworzenie jasnej komunikacji z klientami pomoże to trzymać się harmonogramu. Można także przygotować odpowiednie przypomnienia, można ustawić ich wysyłanie przykładowo 24 godziny przed wizytą. Z pewnością ważna jest odpowiednia funkcjonalność danej aplikacji zarówno dla klienta jak i właściciela firmy, ważny może być przykładowo szybki dostęp do historii klienta. W przypadku osób odwiedzających stronę z rezerwacjami po raz pierwszy ważne jest, aby mieć opcję, która umożliwia klientowi łatwe utworzenie profilu lub po prostu dokonanie rezerwacji jako gość bez logowania się. Klienci często są bardzo lojalni wobec określonego usługodawcy, dlatego też pierwsze spotkanie może być bardzo ważne. Powinny być to aplikacje które są czytelne i łatwe w obsłudze dla wszystkich użytkowników.

Zarządzanie harmonogramem musi być czytelne aby klient mógł szybko wybrać jakie termin chce zarezerwować.

W harmonogramie powinien od razu wiedzieć kiedy przypada jego wizyta. Ciekawą funkcjonalnością może być także możliwość ustawienia przypomnienia o określonej porze, lub też jego ponowienie. Kiedy poszukujemy tego rodzaju rozwiązania jakie możemy wprowadzić w naszym salonie dobrym pomysłem będzie aplikacja Moment.pl. Posiada ona wiele różnych funkcjonalności które można dostosowywać indywidualnie. Dzięki czemu będzie to dobry pomysł dla różnych salonów fryzjerskich i kosmetycznych.