23 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

WINO WYTRAWNE ? TYLKO DLA KONESERÓW?

2 min read

Wytrawne wino wielu osobom kojarzy się z trunkiem bardzo kwaśnym. Nic bardziej mylnego! Wino wytrawne nie musi bowiem przyprawiać Cię o skurcze twarzy i kiszek. Pożegnaj ten szkodliwy mit raz na zawsze!

CO Z TĄ KWASOWOŚCIĄ?

Cechą charakteryzującą dobre wino wytrawne jest to, że nie jest ono zbyt słodkie. Niekiedy nie można wyczuć tej słodyczy wcale. Jednak warto pamiętać, że dobrej jakości trunek nie będzie w smaku przypominał soku z cytryny. Na rynku dostępnych jest wiele win, produkowanych z różnych szczepów winogron, a także kupaży. Wiele zależy nie tylko od samej odmiany owoców, ale i od klimatu, który panuje w danym rejonie świata.

Delikatną kwasowość można wyczuć przede wszystkich w Rieslingach. To wino białe. Szczep, który można spotkać przede wszystkim w Europie. Jest charakterystyczny dla win niemieckich, belgijskich czy? polskich! Kolejnym niezwykle popularnym szczepem, charakteryzującym dobre wytrwane wino jest Chardonnay. Co ciekawe, według statystyk, to najbardziej znana i lubiana odmiana na całym świecie. Nic dziwnego, szczep ten można uprawiać w prawie wszystkich rejonach świata. Sauvignon Blanc to kolejny ?klasyk? z gatunku win białych, wytrawnych. Posiada delikatny, charakterystyczny i niezwykle orzeźwiający smak.

Jednak wino wytrawne to również wino czerwone. W tym wypadku najpopularniejszym szczepem na świecie jest Cabernet Sauvignon. To wytrzymała odmiana, uprawiana niemal w każdym winiarskim kraju świata. Merlot zwany jest alkoholem uniwersalnym, który idealnie komponuje się ze smakiem wielu dań. Kojarzy się głównie z aromatem wiśni, śliwki, truskawki, jeżyny i? czekolady. Pinot Noir to czerwone wino wytrawne, które uprawiane jest w rejonie Burgundii od około dwóch tysięcy lat. Młody trunek smakuje czerwonymi owocami. Dojrzałe wino nabiera aromatów wanilii, kokosu, dębu, cedru czy skóry (wiele zależy od tego, w jakich beczkach było przechowywane).

Jeśli chcesz znaleźć dobre wino wytrawne na prezent zajrzyj na stronę wina.pl. Znajdziesz tam trunki wszystkich popularnych szczepów, idealne na podarunek!