28 maja, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jakie procedury wybrać, aby pozbyć się cellulitu

2 min read

Cellulit występuje u niemal każdej dorosłej kobiety, bez względu na wagę czy tryb życia, ale u niektórych jest on bardziej widoczny.

Można się jednak spróbować pozbyć, lub przynajmniej zredukować jego widoczność, za pomocą różnych metod i zabiegów przeprowadzanych w domu lub w gabinetach estetycznych. Samodzielnie możesz wypróbować różnego rodzaju balsamy, kremy i peelingi, masaż pod prysznicem na pomocą szorstkiej szczotki, z pewnością pomoże również zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne. W ten sposób skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna, a cellulit będzie mniej widoczny. Pomoże również peeling wykonany z drobno zmielonej, bogatej w przeciwutleniacze kawy wraz z orzeźwiającym cynamonem, szczególnie jeśli chodzi o pozbycie się upartego cellulitu. Dodatkowo kofeina stymuluje krążenie krwi i pomaga w odnowie komórek. Możesz również wypróbować peelingi solne, które działają wygładzająco na powierzchnię skóry. Peelingi i masaże wspomagają spalanie tłuszczu i ograniczają jego magazynowanie, a także pomagają zmniejszyć obrzęk, który często występuje przy cellulicie. W gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych znajdziemy szereg różnych zabiegów redukowania cellulitu. Jakie procedury wybrać, aby pozbyć się cellulitu

Niektóre z nich są mało inwazyjne i bezpieczne dla wielu osób, ale inne są inwazyjne i mogą powodować różne komplikacje i skutki uboczne, dlatego należy je dokładnie wybrać do naszych potrzeb i przeprowadzać tylko pod kontrolą doświadczonego lekarza.

W ofercie znajdziemy również liposukcję, która jest zabiegiem niebezpiecznym dla zdrowia i wymaga długiej rekonwalescencji. Niektórzy lekarze wstrzykują substancje chemiczne do warstwy tłuszczu pod skórą, aby spowodować rozpad komórek tłuszczowych i uczynić cellulit mniej zauważalnym. Stosowane chemikalia obejmują fosfatydylocholinę, aminofilinę, hormony, ekstrakty ziołowe, witaminy i minerały. Istnieje niewiele dowodów na to, że takie zabiegi pomagają. Więcej na temat zwalczania cellulitu przeczytasz w tym artykule https://adedermatologia.pl/jak-usunac-cellulit-metody-domowe-i-gabinetowe/. Większość lekarzy nie zaleca tej procedury, ponieważ istnieje ryzyko infekcji, obrzęku, wysypki i guzowatej skóry, która wygląda jeszcze gorzej. Najlepsze rezultaty osiągamy wybierając zabiegi oparte na drenażu limfatycznym i masażach.