22 października, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Bawełna premium to nowa jakość szycia

2 min read

Można z niej przygotować ekskluzywny komplet pościeli, oddychający kocyk dla dziecka, czy rożek dla niemowlaka, eleganckie zasłony, a nawet przyjazne dla skóry ubrania. Bawełna premium dzięki swoim unikatowym cechom oraz bogactwie wzorów i kolorów daje nieograniczone pole działania zarówno osobom, które szyją hobbystycznie, jak i tym, które uczyniły z tego swój biznes.

Co wyróżnia bawełnę premium?

Bawełna premium od kilku lat zyskuje na popularności. Jej przewaga nad tradycyjną tkaniną wynika głównie z różnic w splocie. Zwykłą bawełnę szyje się splotem płóciennym, a premium powstaje z wykorzystaniem splotu satynowego. Dlatego też często nazywana jest ona satyną bawełnianą. Do tego włókna, z których tworzy się bawełnę premium, są dłuższe. Jeżeli chodzi o walory dotykowe tej tkaniny, to satyna bawełniana jest gładka i aksamitna, ale matowa od środka, co sprawia, że nie ślizga się na skórze. Delikatnie do niej przylega. Ponadto to tkanina oddychająca, a zarazem na właściwości izolacyjne. W chłodniejsze dni satyna bawełniana chroni przed zimnem, a w cieplejsze odprowadza nadmiar ciepła. Bawełna premium jest także atrakcyjna ze względu na swoją formę. Jej zewnętrzna strona lekko błyszczy, wygląda delikatnie oraz nie gniecie się. Ponadto rzeczami wykonanymi z satyny bawełnianej można cieszyć się przez długie lata, bo cechuje ją wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczna (np. rozciąganie). Materiał nie przeciera się oraz nie płowieje. Plamy szybko się spierają, a rzeczy są gotowe do użytku bezpośrednio po wyschnięciu.

Co można uszyć z bawełny premium?

To jeden z najlepszych materiałów, jeżeli chodzi m.in. o rzeczy dla niemowląt lub kilkuletnich dzieci. Głównie ze względu na to, że są przyjazne w dotyku oraz nie niszczą się. Satyna bawełniana używana jest np. do szycia pościeli, prześcieradeł, kocyków, czy pluszaków. Ma ona zresztą szersze zastosowanie w domu, bo z bawełny premium tworzone są m.in. zasłony, czy narzutki na kanapę. Rzeczy wykonane z tego materiału warto też mieć w garderobie. Satynę bawełnianą wykorzystuje się np. do produkcji bluzek, szlafroczków, czy lekkich żakietów.

Tkanina ta używana jest nie tylko do produkcji hurtowej, ale także przez osoby, które rozwijają pasję szycia lub chcą stworzyć akcesoria dla siebie. Mowa tutaj np. o chustkach, przepaskach, czy woreczkach na drobiazgi. To również idealny pomysł na przygotowanie spersonalizowanych prezentów dla najbliższych – np. kompletu luksusowej pościeli z okazji rocznicy ślubu, czy zabawek dla chrześniaków.