28 maja, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak serwisować samochody dostawcze?

2 min read

Firmy spedycyjne które posiadają dużą flotę pojazdów z pewnością muszą zwracać uwagę na odpowiednią diagnostykę pojazdów dostawczych, w tym przypadku powinniśmy oczywiście poszukiwać odpowiednich firm które zajmują się tego rodzaju autami.

Oczywiście samochody dostawcze różnią się nieco od aut osobowych, w tym wypadku serwis powinien dysponować nieco mocniejszym sprzętem aby unieść auto, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż często naprawy posiadają nieco inną specyfikację niż w przypadku mniejszych samochodów.

Jak serwisować samochody dostawcze?

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych

Obecnie samochody posiadają wiele elementów elektronicznych, różnego rodzaju systemy nadzorują trakcje pojazdu, wspomagają kierowcę w czasie jazdy, mogą być to przykładowo automatyczne systemy wspomagające które rozpoznają niebezpieczeństwo, pojazd przed nami. W przypadku samochodów dostawczych warto zwrócić uwagę iść często są to przykładowo systemy które pomagają kierowcy zachować kierunek jazdy w czasie mocnego wiatru bocznego. Dodatkowo oczywiście wykorzystuje się w nich takie systemy jak ESP czy ABS tak jak w samochodach osobowych. Wszystko to sprawia iż niekiedy następują różnego rodzaju awarie, dlatego też należy wykonywać przeglądy, reagować na wszystkie nieprawidłowości.

Niekiedy mała awaria może przerodzić się w większy problem, dlatego też powinniśmy sprawdzać odczyty ze wskaźników, dodatkowo także samochody ciężarowe często posiadają komputery które mogą przesyłać dane bezpośrednio do bazy, gdzie możemy je analizować, a w razie problemów szybko reagować. Przykładowo auto może wysłać sygnał do bazy w przypadku nieprawidłowości, wówczas dyspozytor może poinformować kierowcę co powinien zrobić danym wypadku czy może kontynuować jazdę do najbliższego serwisu czy też wezwać lawetę.

Obecnie adresy serwisów samochodowych możemy odnaleźć w internecie, dzięki temu możemy odnaleźć punkt najbliższy, przykładem może być serwis samochodów dostawczych – grupadbk.com. Jest to sieć stacji która posiada 27 punktów w całym kraju, obsługuje takie marki jak Iveco, DAF, MAN. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na profesjonalnie wykonanie naprawy, auto odbierzemy w możliwie najkrótszym czasie.