20 czerwca, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Pomoc prawna w przy ubieganiu się o pełną kwotę odszkodowania

2 min read

Gdy mamy wypadek związanego z ruchem pojazdu w Polsce poszkodowani, żeby otrzymali odszkodowania za wypadek powinni zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej, która odpowiada za ubezpieczenia pojazdu czyli OC.

Gdy poszkodowanym jest polak to może naprawić pojazd. Musi tylko wybrać sobie warsztat , którym będzie naprawiał mu auto i pobrać musi fakturę za naprawę pojazdu i pobrać faktura która jest mu potrzebna jako dowód dla rzeczoznawcy. Rzeczoznawca wyda opinie jak bardzo duże są uszkodzenia pojazdu. Poszkodowany ma prawo sprzedać pojazd nienaprawiony oraz żądać jednocześnie o zwrot kosztów naprawy pojazdu zgodnie z wycenieniem przez rzeczoznawcę. Nieważne jest to szkoda całkowita czy też nie. Jednak jak jest szkoda całkowita to istnieje takie prawo żeby otrzymać wypłatę odszkodowania za wypadek który odpowiada różnicy wartości pojazdu jaka jest między pojazdem przed wypadkiem, a wycenioną wartością przez rzeczoznawcę pojazdu po wypadku. Niekiedy potrzebna będzie nam pomoc kancelarii prawnej jeżeli kwota odszkodowania odbiega od kosztów napraw.

Więcej informacji na temat pomocy prawnej można znaleźć na stronie https://tatianaparma.pl. W wypadku wypłaty odszkodowania oc, od razu możemy poznać czy nasz ubezpieczyciel jest choćby w części tak dobry jak obiecywał to w reklamach. Terminowe i jak najszybsze wypłacenie odszkodowania oc jest jedną z tych cech, które firmą ubezpieczeniowych sprawiają najwięcej problemów. Kolejną istotną sprawą jest to, że pomimo stale wzrastających stawek na ubezpieczenia oc stale powtarzają się skargi na wypłacanie odszkodowań w niepełnej wartości. Tak więc należy przyjrzeć się uważniej tym co robią w rzeczywistości firmy ubezpieczeniowe, a nie jak barwnie przedstawiają swoje usługi w kampaniach reklamowych. Może bowiem się okazać iż nasza umowa ubezpieczeniowa n ie przewiduje wypłaty odszkodowania w niektórych przypadkach. Niekiedy warto przejrzeć umowę ubezpieczeniową z doradcą, aby uniknąć rozczarowania, kiedy nasze roszczenia w związku z powstałą szkodą zostaną odrzucone.