28 czerwca, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wózek widłowy jak jeden z podstawowych elementów wyposażenia magazynu.

2 min read

Ilość magazynów w całej Europie jest tak wielka, że na pewno trudno byłoby określić dokładnie ich liczbę.

Większość z nich wykorzystuje swoją powierzchnię praktycznie maksymalnie. Przechowują różnego rodzaju towary oraz materiały w zależności od ich charakterystyki. To dzięki magazynom codziennie możemy znaleźć pełne półki produktów w sklepach spożywczych, sklepach budowalnych czy w hurtowniach części samochodowych. Wózek widłowy jak jeden z podstawowych elementów wyposażenia magazynu.

Strategiczne rozmieszczenie magazynów oraz odpowiednie planowanie logistyczne pozwala na jak najbardziej optymalne zapewnienie ciągłości dostaw nawet do najmniejszych podmiotów.

Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś, jakie jest podstawowe narzędzie wykorzystywane w magazynach? Oczywiście oprócz tak zwanych paleciarek, mowa tutaj o wózkach widłowych, dzięki którym możliwe jest sprawne przemieszczanie towarów, a także szybki rozładunek i załadunek ciężarówek. To również dzięki wózkom widłowym możliwe jest składowanie na wielopiętrowych regałach, żaden człowiek nie byłby w stanie umieścić palety na kilkunastometrowym regale.
Wózki widłowe możemy podzielić na dwa typy, elektryczne wózki widłowe oraz wózki napędzane paliwem, najczęściej jest to gaz. Przyjrzymy się jednak wózkom widłowym napędzanym energią elektryczną. Jedną z najważniejszych zalet takiego rodzaju sprzętu jest to, że w przeciwieństwie do wózków widłowych na gaz nie emitują żadnych, szkodliwych spalin, przez które dany magazyn musiałby posiadać dodatkowe czujniki i wentylację. Innym wielkim plusem wózka elektrycznego jest hałas jaki wytwarza. W porównaniu do spalinowych wózkowych widłowych, poziom hałasu wózka elektrycznego jest praktycznie zerowy. Ponadto jeśli dana firma posiada instalację fotowoltaiczną to „tankowanie” wózka elektrycznego jest praktycznie za darmo i interesują nas wtedy tylko koszty eksploatacji. Wózki widłowe Bydgoszcz to przede wszystkim szeroka gama oferowanych wózków widłowych oraz dodatkowych akcesoriów do nich.