28 czerwca, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Transport towarów niebezpiecznych podlega ścisłym wytycznym

2 min read

Aby każdy transport materiałów niebezpiecznych był wykonywany z należytą starannością, należy zatrudnić kierowców ze specjalistyczną wiedzą, którzy znają klasę i grupę przewożonych substancji, aby zapewnić wykonalność i bezpieczeństwo takich przewozów.

Pojazdy muszą być certyfikowane pod względem ADR, a kierowcy muszą przejść odpowiednie szkolenia.

Transport towarów niebezpiecznych podlega ścisłym wytycznym

Co oznacza skrót ADR w logistyce i czy warto ukończyć kurs ADR?

Przy przewozie towarów niebezpiecznych drogą lądową należy przestrzegać procedur bezpiecznego załadunku, a pojazdy przewożące ADR planowane są zgodnie z rygorystycznymi przepisami, które różnią się w zależności od klasy i grupy materiałów, które będziemy przewozić. Wszyscy kierowcy muszą posiadać certyfikat ukończenia szkolenia ADR i przechodzą ciągłe szkolenia wspierające bezpieczny przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach i pakunkach. Jest to niezbędne, aby nauczyć się bezpieczeństwa podczas przewożenia materiałów niebezpiecznych, a także postępowania w razie wypadku z takimi substancjami.

ADR to skrót oznaczający europejskie przepisy dotyczące międzynarodowego transportu drogowego towarów niebezpiecznych. Jest to traktat ONZ zawarty w 1957 roku i od tego czasu jest on co dwa lata aktualizowany zgodnie z nowymi zasadami i przepisami w branży logistycznej. Istnieje dziewięć różnych typów klas, na podstawie których można klasyfikować towary niebezpieczne, a tym samym je transportować. Każda klasa ma odpowiedni numer UN składający się z czterech cyfr, aby pomóc w identyfikacji niebezpiecznych artykułów, substancji lub przedmiotów. Tego typu wiedzę można sobie przyswoić na kursach ADR zarówno podstawowym, jak i dotyczącym poszczególnych kategorii klasyfikacji materiałów niebezpiecznych.

Na szkoleniu adr Łódź można dowiedzieć się wiele na temat odpowiedniego sposobu przewożenia materiałów niebezpiecznych. Kursy ADR są wskazane dla kierowców zawodowych, którzy w ten sposób mogą poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, a także rozwijać swoją karierę.