10 maja, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Obecnie coraz częściej nakłada się powłoki ceramiczne na lakier

2 min read

Auto detailing pomaga pozbyć się nieestetycznego wyglądu samochodu.

W rezultacie po takim profesjonalnym czyszczeniu nasz samochód ostatecznie będzie działał lepiej. Być może najlepszą rzeczą w auto detailingu jest to, że nie zajmuje dużo czasu. Z większością sytuacji można sobie poradzić w bardzo krótkim czasie. Również koszt takiej usługi jest znacznie tańszy, niż mogłoby się wydawać. Nawet jeśli masz nałożony wosk czy powłokę ceramiczną na lakier, nadal powinieneś dokładnie wyczyścić samochód, jeśli miał kontakt ze szkodliwą substancją, jak ptasie odchody lub jest mocno zabrudzony.

Obecnie coraz częściej nakłada się powłoki ceramiczne na lakier

Uniwersalna powłoka ceramiczna ultracoat one nabłyszcza i chroni lakier

Powłoka ceramiczna ultracoat one sprawia, że czyszczenie samochodu jest o wiele prostsze i łatwiejsze. Dzieje się tak, ponieważ zastosowany roztwór jest hydrofobowy, oznacza to, że odpycha wodę. Brud, błoto i inne zanieczyszczenia nie będą miały możliwości związania się z farbą i pozostaną na powierzchni. Kiedy myjesz samochód, te zanieczyszczenia będą o wiele łatwiejsze do usunięcia, ponieważ nie zdołały się osadzić. Po nałożeniu uniwersalnej powłoki ceramicznej poczujesz się, jakbyś zawsze prowadził zupełnie nowy pojazd. Powłoki ceramiczne wzmacniają odblaskowe właściwości lakieru samochodowego, co nadaje kolorowi większą głębię, trwałość, odporność i wyrazistość.

Inwestując w wygląd swojego pojazdu, podejmujesz niezbędne kroki, aby utrzymać jego wartość. Im więcej robisz, aby utrzymać samochód w oryginalnym stanie, tym lepiej zachowa on swoją wartość, jeśli zdecydujesz się kiedyś sprzedać pojazd. Prawdą jest, że wszystkie pojazdy tracą na wartości od momentu odebrania z salonu, ale dzięki odpowiedniemu planowi czyszczenia i konserwacji będziesz w stanie sprzedać samochód za znacznie więcej. Choć te zalety są niewątpliwie imponujące, należy również pamiętać, że warstwa ceramiczna ultracoat one nie ochroni całkowicie samochodu przed zarysowaniami i podobnymi uszkodzeniami. Nie zastępuje również regularnego mycia samochodu.

Nawet jeśli masz nałożoną na lakier powłokę ultracoat one, nadal będziesz musiał przestrzegać zwykłego harmonogramu czyszczenia nadwozia, aby wyczyścić samochód z brudu, kurzu i soli drogowej oraz innych zanieczyszczeń.