26 listopada, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

CZY PROMIENNIKI ELEKTRYCZNE MOGĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE W MAGAZYNACH I HALACH PRODUKCYJNYCH?

2 min read

Będąc właścicielem dużej hali lub magazynu, z pewnością nie raz zastanawiałeś się, jak zapewnić swoim pracownikom komfort.

Niejedna osoba sięgała zapewne po elektryczny grzejnik, próbowała ogrzewania gazowego, ale nie było to najlepsze wyjście ? pomieszczenie długo się nagrzewało, a szybko wychładzało.

Magazyny i hale produkcyjne to trudne i kłopotliwe obiekty do ogrzewanie. Chodzi tu nie tylko o ich kubaturę, ale i o specyficzne funkcjonowanie. W takich miejscach bowiem często otwierane są bramy lub drzwi, przez które ucieka całe nagromadzone ciepło. W efekcie, może się wydawać, że wewnątrz panuje niemal nieustanny chłód, niezależnie od starań. Promienniki elektryczne mogą to zmienić.

Elektryczny promiennik może zostać zainstalowany zarówno w części administracyjnej/biurowej, jak i zakładowej/magazynowej. Wszędzie spisze się na medal! Skąd ta pewność? Reflektor ciepła nie ogrzewa bowiem powietrza, jak robi to tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne, a oddziałuje bezpośrednio na osoby oraz przedmioty, które znajdują się w jego zasięgu. W efekcie, ciepło emitowane przez elektryczne promienniki odczuwalne jest natychmiast po uruchomieniu i, co ważne, mimo otwartych drzwi lub bram!

Promienniki elektryczne mogą zostać zamontowane tak, aby ogrzewały cale pomieszczenie. Wtedy należy dobrać odpowiedni model oraz moc, w zależności od wielkości pokoju lub sali. Wtedy, niezależnie od tego gdzie się znajdziesz Ty lub Twój pracownik, zawsze będzie to w zasięgu promiennika. Możesz też postawić na dogrzewanie konkretnych stanowisk pracy. Polega to na takim ustawieniu promiennika, aby strumień jego działania skoncentrowany był na konkretny obszar.

W sieci dostępne są urządzenia, które możesz zainstalować na stałe. Odwiedzi Cię ekipa specjalistów, która dokona niezbędnych pomiarów, a następnie przygotuje specjalne stelaże, na których zamontowane zostaną elektryczne promienniki. Możesz jednak zdecydować się również na ich odpowiedniki mobilne, które mogą zostać przestawione, w zależności od potrzeb.