1 listopada, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jakiego wybrać adwokata, gdy są postawione zarzuty kryminalne?

2 min read

Jeśli jesteś oskarżony o popełnienie przestępstwa i nie możesz sobie pozwolić na prywatnego adwokata, możesz kwalifikować się na adwokata wyznaczonego przez sąd.

W końcu jedną z podstaw systemu prawnego jest to, że każdy oskarżony ma prawo do obrony prawnej. Niektórzy prywatni adwokaci obrony kryminalnej pobierają kilkaset złotych za godzinę pracy, podczas gdy inni są bardziej przystępni cenowo. Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić za swojego adwokata, możesz kwalifikować się do otrzymania prawnika, który będzie pracował na koszt rządu. Wyznaczeni przez sąd adwokaci są często wysoko wykwalifikowani i głęboko zaangażowani w sprawy swoich klientów. W rzeczywistości wielu obrońców publicznych ma większe doświadczenie w pracy w sądzie, niż prywatni obrońcy, a także długotrwałe relacje robocze z prokuratorami i sędziami. Z drugiej strony, obrońcy publiczni mają zwykle mnóstwo spraw, co powoduje, że są nadmiernie obciążeni i brakuje im dodatkowego czasu na poświęcenie się kolejnemu klientowi. W przeciwieństwie do nich prywatnie wynajęci adwokaci zajmujący się obroną kryminalną mają zazwyczaj tą przewagę, że mogą poświęcić cały czas niezbędny na ocenę sytuacji klienta. Mogą bardziej skoncentrować się na wykrywaniu wad w sprawie prokuratury i rozwijaniu linii obrony.


Zatrudnienie własnego prawnika pomaga zapewnić najlepszą możliwą ochronę. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, koniecznie zwróć się do pełnomocnika sądowego. Jeśli grożą Ci zarzuty karne, skontaktuj się z adwokatem obrony kryminalnej w pobliżu, aby uzyskać doświadczoną i kompetentną ocenę swojej sprawy. Istnieją różne strategie obrony kryminalnej, które mogą być dostępne w zależności od charakteru sprawy i indywidualnych faktów. Jeśli szukasz adwokata zajmującego się prawem karnym, możesz wpisać w wyszukiwarkę internetową prawo karne Poznań i sprawdzić interesujące cie wyniki. Niezależnie od tego, czy chcesz przyznać się do winy, czy całkowicie zaprzeczyć zarzutom, adwokat będzie w stanie najlepiej wyjaśnić wszystkie możliwości i jakie środki obrony mogą zostać zastosowane w twojej sprawie.