28 czerwca, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak zadbać o jakość paliwa dostarczanego do silnika?

2 min read

Działanie samochodu opiera się o spalanie mieszanki paliwa i tlenu, w tym przypadku musi być oczywiście odpowiednio dobrana, dzięki czemu po spaleniu powstaje siła która będzie mogła napędzać tłoki w naszym silniku.

Oczywiście każdy kierowca zdaje sobie sprawę iż należy tankować paliwo jak najlepszej jakości, w przypadku samochodów ciężarowych będzie to ropa, z pewnością jakość paliwa będzie odbijała się na mocy naszego silnika, z pewnością warto zadbać o paliwo aby nasza podróż była także możliwie ekonomiczna.

Jak zadbać o jakość paliwa dostarczanego do silnika?

Jak działa filtr paliwa?

Warto zwrócić uwagę iż niekiedy w paliwie mogą pojawić się różnego rodzaju zanieczyszczenia, należy zatem sprawdzić w jakim stanie znajduje się nasz filtr paliwa, który będzie wyłapywał wszystkie zanieczyszczenia zanim dostaną się one do komory silnika. Zadaniem filtrów będzie także usuwanie wody z paliwa, w paliwie mogą występować zabrudzenia takie jak przykładowo kurz, piasek, małe cząsteczki metali czy też rdzy charakterystyczne dla różnych pojazdów. Oczywiście w przypadku wielu silników także skroplona para wodna może być dość dużym problemem.

Zdecydowanie warto wybierać filtry o wysokiej jakości, często będą mogły także posiadać możliwość spuszczenia wody zabranej w pojemniku znajdującym się przy filtrze, także możliwość oczyszczenia filtra będzie dużym plusem. Naturalnie raz na pewien czas należy filtr oczyścić lub też wymienić, producenci najczęściej podają ilość kilometrów jaką może przejechać samochód po czym należy wymienić ten element.

Naturalnie filtry paliwa znajdziemy także w samochodach ciężarowych, należy pamiętać iż w przypadku różnych marek mogą one posiadać różne kształty, różne mocowania, znajdziemy je także w samochodach Man filtr paliwa – DBK Parts, charakteryzuje się wysoką jakością, z pewnością warto zainstalować go w naszym pojeździe jeżeli będziemy chcieli aby podróż przebiegała bez zakłóceń a dostarczane paliwo do komory silnika były jak najlepszej jakości.