Tablice interaktywne ? doskonała pomoc dydaktyczna

Tablica interaktywna to elektroniczna, bardziej wyszukanej wersji tablic szkolnych. Może wyświetlać obrazy, z którymi wchodzisz w interakcje, pisząc na nich lub przesuwając dłońmi.

Pozwala to nauczycielom pokazywać przedmioty w sposób łatwiejszy do zrozumienia dla wszystkich uczniów. Jest podłączona do komputera i współpracuje z projektorem. Zamiast myszy tablice są ekranami dotykowymi, więc możesz przesuwać po nich palcami. Zazwyczaj są dostarczane z różnokolorowymi długopisami, którymi piszesz na tablicy. Idea interaktywnych tablic polega na tym, że uczniowie, którzy dorastali w dobie Internetu, mogą uczyć się w sposób bardziej znany, niż wcześniejsze nauczanie. Korzystanie z tablic interaktywnych pozwala nauczycielom uczyć uczniów w różnych stylach. Są uczniowie, którzy są bardziej werbalni, aby mogli słuchać wypowiedzi nauczyciela. Uczniowie uczący się wizualnie mogą zrozumieć, co nauczyciel robi łatwiej. Plansza pozwala również na bardziej dogłębne efekty wizualne. Uczniowie, którzy uczą się rękami, mogą dotknąć tablicy i samodzielnie rozwiązać problem. Uczniowie radzą sobie lepiej, gdy są w pełni zaangażowani, a nauka praktyczna to najlepszy sposób, aby to zrobić. Ponieważ jest to ekran dotykowy, wielu uczniów może jednocześnie korzystać z tablicy. Oznacza to, że mogą współpracować, aby rozwiązać problem, jednocześnie budując relacje ze sobą.

Są również bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają wiele konserwacji. Robią też mniej bałaganu, ponieważ nie stosuje się kredy ani markerów. Podłączenie do komputera umożliwia nauczycielom korzystanie z Internetu w celu usprawnienia lekcji. Może to oznaczać odwiedzanie stron internetowych, korzystanie z filmów lub zdjęć, aby pomóc uczniom lepiej zrozumieć lekcję. Oznacza to również, że uczniowie mają dostęp do tych zasobów. Mogą ukończyć projekt lub badania znacznie łatwiej niż wcześniej. Ponieważ tablice interaktywne podłącza się do komputera, masz więcej opcji na to, jak wyglądają twoje lekcje. Długie niewygodne wykłady można zastąpić bardziej wizualnymi narzędziami do nauki. Możesz pokazać uczniom przykłady, zamiast próbować wyjaśniać je słowami.