28 czerwca, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Spacerówka ? jak wybrać tę idealną?

3 min read

Jak znaleźć spacerówkę idealną? To z pewnością jeden z ważniejszych wyborów młodych rodziców. Wózek spacerowy będzie bowiem służył całej rodzinie przez pierwsze lata życia dziecka. Taki sprzęt musi być nie tylko wygodny, ale także bezpieczny i trwały.

Spacerówka uniwersalna czy do zadań specjalnych?

Na rynku jest szeroki wybór wózków spacerowych. Producenci konkurują ze sobą oferując między innymi modele uniwersalne, a także przeznaczone do konkretnych aktywności, jak na przykład bieganie.

Spacerówka uniwersalna: to wózek, który ma sprawdzić się zarówno podczas zakupów w mieście, jak również podczas spaceru w lesie czy brzegiem morza. Powinien przede wszystkim posiadać stelaż, który bez problemu będzie można składać. Koła takiego wózka powinny być średniej wielkości. Warto wybrać wózek z kołami pompowanymi lub żelowymi. Takie koła, dzięki dobrej amortyzacji, sprawdzą się szczególnie w trudnym terenie. Spacerówka powinna posiadać także wygodne, duże i łatwe w regulacji oparcie. Wózek powinien posiadać również pałąk oraz pasy bezpieczeństwa. Dobrze, by taki sprzęt posiadał torbę, do której będzie można zapakować zakupy.

Spacerówka do zadań specjalnych: to wózek, który sprawdzi się przede wszystkim u osób, które lubią spędzać wolny czas biegając lub maszerując po górskich szlakach. W takim przypadku warto wybrać model na dużych, przyczepnych kołach. Zamiast wózka czterokołowego warto rozważyć model na trzech kołach. Najlepiej, by były to koła pompowane lub żelowe, które łatwo dopasowują się do różnego rodzaju podłoża. Takie koła zapewniają dobrą amortyzację, a co za tym idzie wpływają na wysoki komfort dziecka.

Spacerówka typu parasolka: to wózek, który nadaje się na krótkie wyjścia. Sprawdzi się przede wszystkim podczas codziennych zakupów. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, posiada małe kółka i niewielki daszek. To wózek dedykowany większym dzieciom, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Wózki typu parasolka są lekkie i można je ze sobą zabierać między innymi na pokład samolotu.

Wózki dziecięce 2w1: coraz więcej producentów oferuje tego typu rozwiązanie. Na jednym stelażu można montować wózek głęboki, czyli gondolę oraz spacerówkę. Taki zestaw z pewnością będzie najbardziej korzystny pod względem finansowym. Dobrze dobrany może posłużyć dziecku od dnia narodzin, nawet dwóch ? trzech lat.

Skorzystaj z pomocy fachowców

Wybierając odpowiedni model, warto zadać się na pomoc profesjonalistów. Pomocny przy wyborze wózka idealnego będzie z pewnością sklep internetowy www.wozki-foteliki.pl. To sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie. W swojej ofercie ma wózki dziecięce głębokie, spacerowe oraz 2w1.