26 lutego, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak Niemcy odnoszą się do kwiatów?

2 min read

14 lutego! Walentynki Dziś w mieście można zobaczyć wiele szczęśliwych par trzymających się za ręce. Wszyscy się uśmiechają i mają świetny nastrój. Chłopcy i mężczyźni dają prezenty swoim bliskim. Co z kolorami? Osobiście zauważyłem taką tendencję, że tylko niewielka ilość kupuje kwiaty w kwiaciarniach, nawet pomimo dzisiejszych ?wakacji?.

Kiedyś zapytałem o to mojego przyjaciela. Zastanawiałem się, dlaczego Niemcy rzadko mają bukiety kwiatowe, a kwiaciarnie prawie zawsze są puste. Na co otrzymałem następującą odpowiedź:

Wcześniej, kiedy wraz z rodzicami chodziliśmy do babci, zawsze zatrzymywaliśmy się przed jej wioską, aby kupić mały bukiet. To była swego rodzaju tradycja. Babcia zawsze cieszyła się z naszego ?daru?. Poszukała odpowiedniego wazonu, pokroiła kwiaty i włożyła je do wody. Ale w pewnym momencie po prostu przestaliśmy to robić. Nawet nie wiem dlaczego.

Jego odpowiedź jeszcze bardziej doprowadziła mnie do otępienia. Jak to? To była twoja tradycja. Być może powodem tego jest fakt, że dziś bukiety kwiatowe można kupić w prawie każdym supermarkecie, a nawet na stacji benzynowej. Takie bukiety stoją w wiadrach owiniętych w plastikowe opakowania. A jak dla mnie, te bukiety tracą swoją ?wartość?. Wyobraź sobie – poszedłeś do sklepu na zakupy, stałeś z ogromnym wózkiem z produktami, a idąc do kasy, zabrałeś małą wiązkę tulipanów tylko dlatego, że był w drodze.

Albo to uczucie, gdy idziesz do kwiaciarni, poczuj te nasycone zapachy, skonsultuj się ze sprzedawcą, wybierz najpiękniejsze kwiaty i poproś o kolorowe zapakowanie … To właśnie rozumiem jako ?prezent?. A po zakupie małego bukietu w supermarkecie nie sądzę, aby ktokolwiek mógł poczuć te emocje.

Okazuje się, że średnio Niemcy wydają 37 euro rocznie na zakup różnych bukietów. Biorąc pod uwagę fakt, że średnio najprostszy bukiet będzie kosztował 4-5 euro, myślę, że łatwo będzie zgadnąć, jak często Niemcy podają te rośliny.

W naszym mieście jeden mężczyzna ciągle chodzi z wieloma różami i tulipanami w ręku. Zawsze chodzi do różnych kawiarni, podchodzi do par i oferuje facetowi, aby kupił kwiatek dla dziewczyny. Sprzedaje je za 2-3 euro. I w mojej pamięci przez wszystkie 8 lat mojego pobytu ani jeden facet w moich oczach nigdy nie kupił ani jednego kwiatu. Ale może dzisiaj wszystko się zmieni …

Proszę, panie, zamawiając wysyłka kwiatów Niemcy.