14 lipca, 2024

Dsoi.pl

Biznes informacje

Składane stoły cateringowe — zastosowanie i warianty

3 min read

Składane stoły cateringowe to uniwersalne meble, które mogą znaleźć zastosowanie zarówno w celach prywatnych, jak i podczas imprez okolicznościowych, a nawet służbowych uroczystości czy bankietów.

Na rynku istnieje wiele opcji do wyboru, w związku z czym z łatwością można wybrać model odpowiadający konkretnym potrzebom. Jakie zastosowanie znajdują składane stoły cateringowe i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdziesz garść przydatnych informacji.

Składane stoły cateringowe — kiedy warto się na nie zdecydować?

Składane stoły cateringowe to podstawa wyposażenia wszelkich firm organizujących imprezy okolicznościowe, takie jak chrzciny, wesela czy urodziny. Sprawdzają się również w przypadku imprez integracyjnych, imprez służbowych czy bankietów organizowanych przez duże korporacje. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się tworzeniem przestrzeni na czas imprezy korzystają z tego rodzaju mebli również podczas wszelkich festynów, odpustów, wernisaży i wielu imprez plenerowych, w których przestrzeń musi zostać zagospodarowana szybko i sprawnie. W przypadku użytku domowego stoły te doskonale sprawdzą się u osób, które dość często organizują większe spotkania czy imprezy, natomiast na co dzień chcą cieszyć się dużą przestrzenią użytkową w domu czy ogrodzie.

Jakie są największe zalety składanych stołów cateringowych?

Ich największa zaleta zawarta jest w nazwie, a jest nią fakt, że są składane. Dzięki temu na co dzień nie zajmują dużo przestrzeni i mogą być rozkładane wyłącznie na wymagające tego okazje. Fakt ten sprawia również, że są o wiele wygodniejsze w transporcie, dzięki czemu organizacja imprezy czy przestrzeni jadalnej w plenerze jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku standardowych stołów. Dodatkowym walorem składanych stołów jest fakt, że są one dostępne w najróżniejszych wariantach w zakresie kształtu i wymiarów, a w rezultacie każdy może kupić dokładnie taki mebel, jaki będzie mu potrzebny w danych okolicznościach. Stoły te produkowane są również z najróżniejszych materiałów, przez co niektóre z nich są znacznie odporniejsze na czynniki zewnętrzne, a inne sprawdzą się w warunkach domowych, a przy okazji będą znacznie tańsze.

Składane stoły cateringowe — zastosowanie i warianty

Jak wybrać najlepszy składany stół cateringowy?

Ogromna oferta stawia przyszłych nabywców przed sporym dylematem. Warto wcześniej ustalić, jakie są konkretnie nasze oczekiwania. Małe i okrągłe stoły sprawdzą się idealnie podczas imprez służbowych czy rodzinnych, kiedy postanowiliśmy rozdzielić gości na mniejsze grupki. Z kolei długie, prostokątne stoły cateringowe należą już do klasyki w tym zakresie i pozwalają spędzać czas w większym gronie. Sprawdzają się idealnie podczas uroczystości urodzinowych, jak i podczas służbowych bankietów, które mają na celu integrację większej grupy. W przypadku stolików do ogrodu czy na działkę zdecydowanie lepiej sprawdzają się małe modele, a jeśli organizowana jest impreza dla dzieci, warto zadbać o to, aby stoły były niższe.