15 kwietnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Pożyczki pod zastaw nieruchomości: dlaczego warto z nich korzystać?

3 min read

Rynek pożyczkowy w Polsce sukcesywnie zyskuje sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów. Potwierdzają to chociażby liczne statystyki, według których z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba klientów, którzy korzystają z oferty współczesnych instytucji pożyczkowych.

Wiele wskazuje na to, że konsumenci posiadają już dosyć wysoką świadomość zalet, jakie niosą ze sobą takie warianty pożyczek pozabankowych, jak chociażby tradycyjne chwilówki, długoterminowe pożyczki ratalne czy też coraz bardziej popularne linie pożyczkowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że oferta dzisiejszych instytucji pożyczkowych to również inne, niemniej atrakcyjne rozwiązania, wśród których z całą pewnością warto wyróżnić pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Dane statystyczne dowodzą, że klienci wciąż stosunkowo rzadko decydują się na ten wariant produktów pożyczkowych. Z całą pewnością wynika to po prostu z braku wiedzy na temat głównych zalet pożyczek pod zastaw a zapewne również w dużej mierze z wciąż obecnych mitów oraz stereotypów, jakie otaczają ten temat.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości: dlaczego warto z nich korzystać?

Wbrew obiegowemu mniemaniu, pożyczki pod zastaw nieruchomości wcale nie stanowią całkowicie odrębnego wariantu usług pożyczkowych. Są to najczęściej po prostu pożyczki ratalne, tyle że mechanizm ich działania jest nieco odmienny, niż w przypadku oferty standardowej. W odniesieniu do pożyczek pod zastaw domu lub mieszkania instytucja pożyczkowa otrzymuje pewną gwarancję spłaty pożyczki w postaci zastawu. Dzięki temu, zdolność kredytowa klienta jest oceniana w sposób znacznie korzystny a sam kredyt wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem dla pożyczkodawcy. Dzięki temu, pożyczki pod zastaw nieruchomości najczęściej są znacznie korzystniej oprocentowane, niż inne formy pożyczek albo kredytów. Różnice w skali roku mogą skutkować oszczędnością rzędu nawet kilku tysięcy złotych. To właśnie z tego powodu pożyczki pod zastaw są uznawane za jedną z najbardziej skutecznych a zarazem bezpiecznych metod wychodzenia z tzw. spirali długów.

Jednak ze względu na swoje atrakcyjne warunki finansowe pożyczki pod zastaw nieruchomości to także świetna opcja również dla tych klientów, którzy po prostu szukają kredytu na możliwie jak najbardziej korzystnych warunkach jeżeli chodzi o wysokość kosztów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości zasadniczo występują na rynku w dwóch podstawowych wariantach. Pierwszy i zdecydowanie bardziej korzystny z tych wariantów to tzw. pożyczki pod przewłaszczenie. W tym wypadku pożyczkodawca staje się formalnym właścicielem nieruchomości na czas trwania umowy pożyczkowej. Drugi wariant to natomiast klasyczne pożyczki pod hipotekę, w przypadku których pożyczkodawca po prostu dokonuje wpisu do księgi wieczystej nieruchomości.

Jednocześnie warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszyscy pozabankowi pożyczkodawcy zasługują na zaufanie klientów. Kluczową rolę odgrywa tutaj różnica pomiędzy rzetelną instytucją pożyczkową a tzw. parabankiem pożyczkowym. W jaki sposób klient może sprawdzić, z jakiego rodzaju podmiotem ma do czynienia? Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne: wystarczy zweryfikować, czy dana firma widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej informacji

Wejdź na stronę https://pozyczpodzastaw.pl/ i poznaj więcej informacji o pożyczkach pod zastaw nieruchomości