15 kwietnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Faktoring i pożyczki jako formy wsparcia firmy

2 min read

Faktoring to usługa polegająca na zapewnieniu firmom gotówki na bieżącą działalność, może być to przykładowo zapłata za towary.

Jest zasadniczo źródłem finansowania, które zgadza się zapłacić firmie wartość faktury, faktoring może pomóc firmom w zaspokojeniu krótkoterminowych potrzeb gotówkowych poprzez sprzedaż wierzytelności w zamian za zastrzyk gotówki od firmy faktoringowej. Tego rodzaju usługi oferują przykładowo banki, i jest to pewien rodzaj kredytu. Zdarza się, że nie chcemy lub nie możemy skorzystać z oferty banku, dlatego istnieje druga możliwość. Zawsze mamy jeszcze możliwość skorzystania z oferty firmy która ma w ofercie pożyczki gotówkowe. Będą one w takim samym rodzaju jak kredyty gotówkowe jednak będą się nieznacznie różnić. Faktoring i pożyczki jako formy wsparcia firmy

Każda z tych opcji daje nam wsparcie finansowe w trudnym dla nas okresie ale mogą się różnić zarówno sposobem ich uzyskiwania jak i oprocentowaniem.

Znane wielu osobom szybkie pożyczki gotówkowe to na wzór kredytów udzielona pożyczka na z reguły małą kwotę ponieważ większa kwota nie będzie udzielona szybko. Firm pożyczkowych jest dość sporo, dlatego często konkurują ze sobą co powoduje, że pożyczki gotówkowe są coraz atrakcyjniejsze dla klientów. Jeśli wybieramy się do firmy pożyczkowej po wsparcie finansowe warto pamiętać, że przez rozpoczęciem procedury uzyskania pożyczki, powinniśmy zdobyć jak najwięcej informacji nie tylko o samej pożyczce ale i o firmie. Dzieje się tak dlatego że firm które mają pożyczki od ręki jest bardzo dużo a pomiędzy nimi są takie, które stosują wszelkiego rodzaju kruczki, które pozwolą na oszukanie klienta i pozyskanie go. Nie wszystkie tak robią, jednak dla ostrożności, należy dobrze przyjrzeć się nie tylko umowie czy samej firmie ale i pracownikowi który z nami ją podpisuje. Specyficznym rodzajem umowy kredytowej jest faktoring, wówczas bank kredytuje przez pewien czas kredytuje wszystkie działania firmy, za to płaci pewien procent. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które mają chwilowe trudności z płynnością finansową.