26 marca, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Doradztwo firmowe ? gdzie szukać wsparcia?

3 min read

Prowadzenie działalności gospodarczej jest trudnym wyzwaniem, wymagającym posiadania wiedzy na różne tematy. Niektóre rzeczy można jednak znacznie uprościć, a know-how zaczerpnąć od bardziej doświadczonych osób. W tym celu warto wybrać firmę doradczą, zajmującą się szkoleniami firmowymi. 

Na usługi szkoleniowe związane z doradztwem firmowym powinny zdecydować się zarówno osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, jak i te, które wykonują zadania na szczeblach kierowniczych, menagerskich i specjalistycznych. Skorzystanie z doradztwa firmowego zalecane jest nie tylko w sytuacji, gdy nie wie się, w jaki sposób rozwiązać dany, konkretny problem. To świetny sposób na przygotowanie się do przyszłych nieoczekiwanych wyzwań, które z pewnością nastąpią. 

Pomocy w zakresie prowadzenia firmy szukać można w wielu miejscach. W każdym województwie znajdują się różnego rodzaju Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, zazwyczaj zlokalizowane przy Wojewódzkich lub Powiatowych Urzędach Pracy (WUP/PUP). Skorzystać można z doradztwa dotyczącego prowadzenia działalności, a także zapisać się na różnego rodzaju szkolenia. Podobny zakres usług oferują bazy szkoleniowe Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Na stronie głównej każdy może przejrzeć setki ofert szkoleń, doradztwa, kursów, a nawet specjalistycznych studiów podyplomowych. Zakres tematyczny oferty jest niezwykle szeroki. Również osoby prowadzące działalność wykraczającą terytorialnie poza Polskę mogą znaleźć pomoc. Przykładem będą portale Unii Europejskiej lub projekty finansowane przez UE, które proponują szkolenia dla biznesmenów z państw członkowskich. Wiele kursów można przejść online. 

 

Profesjonalne szkolenia firmowe ukierunkowane na konkretny cel

Zastanawiając się, gdzie szukać wsparcia w zakresie doradztwa, warto przejrzeć ofertę firm prywatnych. Oczywiście wszystkie oferty się różnią. Znaleźć można firmy mniej profesjonalne, jak i zaangażowane podmioty zatrudniające ekspertów, którzy już odnieśli mierzalny sukces i dzielą się swoją wiedzą z innymi. 

Cechą wyróżniającą tego rodzaju firmy szkoleniowe jest także zakres oferowanych usług. Im bardziej konkretny i przejrzysty plan doradztwa firmowego lub szkolenia dla pracowników, tym lepiej. Innymi słowy, jeżeli ? przykładowo ? przedsiębiorca pragnie przeszkolić pracowników w zakresie sprzedaży i marketingu sprzedażowego,  powinien znaleźć ofertę, która w maksymalny sposób wyposaży kursantów w nową, praktyczną i sprawdzoną wiedzę. Liczy się prawdziwe ?mięso?, czyli konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety. Doskonałym przykładem takiego nastawienia jest oferta doradztwa firmowego TM360 Trade Marketing Consulting & Training. 

Szukając szkolenia firmowego, nie warto z góry wykluczać jakichś źródeł doradztwa, lecz zamiast tego można w łatwy sposób porównać ze sobą rozmaite oferty. Warto zwrócić uwagę na wyszczególnione rezultaty danego szkolenia ? wiedzę i umiejętności, które można nabyć, a także czas trwania oraz warunki finansowe.