Jaki rodzaj szkolenia Agile wybrać

Podczas gdy wielu uznaje Agile za modne słowo, często ludzie nie są pewni, co pociąga za sobą szkolenie Agile i jaki rodzaj certyfikatu może być najbardziej wartościowy dla ich zespołów i organizacji.

Można wydać dużo na szkolenie i nie wynieść z niego zbyt wiele, dlatego ważne jest, aby używać finansów szkoleniowych tam, gdzie uzyskasz największą wartość. Wiarygodny trener powinien zawsze starać się poprowadzić Cię do rodzaju szkolenia, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego zespołu. W tym artykule znajdziesz informacje na temat wyboru odpowiedniego szkolenia Agile oraz tego, czego możesz po nim oczekiwać. Przed wyborem trenera lub kursu Agile, najpierw zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz. Zacznij od zadania sobie kilku pytań, przede wszystkim jakiego poziomu szkolenia Agile potrzebujesz, ogólnego przeglądu, czy głębokiej analizy konkretnego aspektu Agile oraz kto powinien uczestniczyć w szkoleniu, decydenci, czy pracownicy, którzy będą stosować metody Agile w pracy. Na przykład możesz rozważyć wysłanie kilku kluczowych osób decyzyjnych na kurs przeglądowy Agile lub Scrum, zamiast wydawać dużo na wysłanie całego zespołu na szkolenie. Zapewni to przegląd tego, w jaki sposób Agile może najlepiej dopasować się do potrzeb Twojej organizacji, zanim dokonasz większej inwestycji szkoleniowej.

Oczywiście, jeśli Twój zespół przyjął już Agile, może to zmienić rodzaje kursów, które wybierzesz i którzy członkowie zespołu są zaangażowani.

Być może rozwijasz się i potrzebujesz przeszkolić dodatkowych Scrum Masters i właścicieli produktów. Odpowiedzi na te pytania pomogą ci poprowadzić właściwą ścieżkę szkolenia. Twój trener Agile powinien być w stanie pomóc Ci w wyborze najlepszego kursu. Gdy zdecydujesz się na certyfikat agile, masz wiele możliwości. Decydując, które szkolenie jest dla Ciebie najlepsze, spójrz na swoje opcje, tak jak na każdą inną poważną decyzję biznesową. Uzyskaj rekomendacje ze swojej sieci, ponieważ społeczność Agile jest zwarta. Jeśli jesteś członkiem społeczności IT, prawdopodobnie znasz praktyków Agile i możesz uzyskać rekomendacje dotyczące tego, gdzie znaleźć najlepszy trening i jaki rodzaj szkolenia będzie odpowiadał Twoim potrzebom.