26 listopada, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jaki rodzaj ocieplenia domów jest najbardziej opłacalny

2 min read

Izolacja dachu to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię.

Prawidłowo uszczelniając domy i dodając izolację na poddaszu, można uzyskać znaczną kwotę na rachunku za energię. Dostępne są różne rodzaje i metody izolacji poddaszy, a czasami znalezienie najlepszego rozwiązania może wydawać się przytłaczające. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych materiałów do izolacji budynków zarówno z zewnątrz, jak i od środka, a wybór zależy od naszych potrzeb i budżetu przeznaczonego na ten cel.

Jaki rodzaj ocieplenia domów jest najbardziej opłacalny

Warto zainwestować w najlepsze ocieplanie poddaszy

Inwestując w nową izolację strychu nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach za energię. Istnieje wiele różnych korzyści, dla których warto zdecydować się na dodatkowe ocieplenie poddasza. Przede wszystkim nasz dom po założeniu materiałów izolacyjnych nie będzie tracił ciepła i stanie się lepiej wyciszony. W ten sposób możemy się jako domownicy poczuć bardziej komfortowo zarówno podczas chłodnych miesięcy, jak i cieplejszych. Dodatkowo izolacja zapobiega gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach.

Do izolacji i ocieplenia domów zazwyczaj używa się styropianu, wełny mineralnej lub szklanej, celulozy i pianki poliuretanowej, którą można również natryskiwać. Płytami styropianu uszczelnia się nieruchomości z zewnątrz, natomiast bardziej elastyczne materiały stosuje się w pomieszczeniach, gdzie muszą się zmieścić pomiędzy rurami, deskami, belkami czy okablowaniem.
Do ocieplenia poddasza najlepiej sprawdzi się natryskiwana pianka, którą można nałożyć w nawet najmniejsze szczeliny. Taka izolacja jest odporna na ogień, pleśń czy szkodniki, zapewniając odpowiednie pokrycie nawet trudno dostępnych miejsc.

Przeprowadzając ocieplanie poddaszy należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak koszty i nasze potrzeby. Warto również powierzyć izolację naszego domu fachowcom z doświadczonej firmy remontowo-budowlanej, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą, jak wykonać ocieplenie budynku.