30 września, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Efektywne metody korygowania krzywych zębów

2 min read

Krzywizna zgryzu i uzębienia jest dość częstym problemem wśród wielu osób.

Krzywe zęby nie tylko pogarszają estetykę uśmiechu, ale poza tym powodują często rozwijanie się wielu dolegliwości i chorób. Nie powinno więc nikogo dziwić, że niezwykle istotną rolę we współczesnej medycynie odgrywają lekarze ortodonci. Tacy lekarze zajmują się stosowaniem wielu nowoczesnych i sprawdzonych sposobów korygowania krzywego zgryzu i zębów. Najczęściej odpowiedni stan i ułożenie uzębienia można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich aparatów korygujących.

Efektywne metody korygowania krzywych zębów

Co warto wiedzieć na temat różnych aparatów ortodontycznych?

Do grona podstawowych sposobów walki z krzywymi zębami zaliczane są między innymi aparaty stałe. Są to elementy przytwierdzane do zębów na stałe na czas całego leczenia. Konstrukcja takich aparatów obejmuje specjalne gumki, zamki i inne elementy, które wymuszają na zębach prawidłowe ułożenie. Takie aparaty są oferowane w różnych wersjach (są wykonywane również z przezroczystych materiałów). Warto też zwrócić uwagę na aparaty lingwalne umieszczane po wewnętrznej stronie albo na bardziej specjalistyczne aparaty radzące sobie z zaawansowanymi problemami.

Bardzo ważnymi rozwiązaniami o charakterze ortodontycznym, wykorzystywanymi do leczenia zębów, są aparaty w wersji ruchomej. Oznacza to, że można je samodzielnie zakładać i zdejmować bez interwencji lekarza. To one pozwalają na korygowanie krzywizny zębów podczas snu i przebywaniu w domu. Można je zdejmować na czas wyjścia do szkoły, miasta, itp. Takie rozwiązania są popularne wśród młodszych pacjentów cierpiących na skrzywienia i niewielkim poziomie skomplikowania. Istotna w takim leczeniu jest jednak sumienność w noszeniu aparatu.

W przypadku aparatów ruchomych, dobrze jest zwrócić uwagę na specjalne nakładki typu Invisilign. Takie elementy korekcyjne wykonuje się zwykle z materiałów przezroczystych. Umożliwiają one skuteczne korygowanie wad, ze względu na swoją solidność i są jednocześnie niewidoczne, więc umożliwiają one leczenie problemu krzywego zgryzu bez konieczności rezygnowania z odpowiedniego poziomu estetyki uśmiechu podczas takiego korygowania.