23 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak ożywić szare wnętrze? Szare ściany ? jakie zasłony?

2 min read

Współczesne wnętrza zachwycają swoim eleganckim i jednocześnie nastrojowym klimatem, w którym samo przebywanie i odpoczynek sprawiają domownikom wiele radości i satysfakcji. W takich pomieszczeniach każdy czuje się komfortowo bowiem stonowane i nieco przygaszone barwy działają uspokajająco i wyciszająco, stając się idealną baza do relaksu i wypoczynku. Dlatego tak wielu ludzi wybiera szarość jako dominującą w ich pomieszczeniach, by po stresującej pracy zaznać odrobinę spokoju i ukojenia, dając wytchnienie wszystkim zmysłom.

Jak dobierać szarości, by wnętrza nie stały się zbyt smutne i ponure?

Przestrzenie mieszkalne, w których dominują odcienie szarości wydają się być szalenie atrakcyjne i pełne klasy, choć nierzadko odbierane są jako nieco smutne i mało przytulne. Dlatego też wymagają umiejętnej aranżacji i wystroju, by czuć się w nich komfortowo i swobodnie. Decydując się na szare ściany, warto zadbać o właściwe dodatki, które ożywią i ocieplą wnętrze, dodając mu wyjątkowego domowego klimatu.

Aranżacja okna w szarych wnętrzach

Aranżacja okna staje się wręcz kluczowa dla powodzenia stylizacji takiego pomieszczenia i należy poświęcić jej nieco więcej uwagi i troski, by rezultaty były satysfakcjonującego dla wszystkich domowników. W nowoczesnych, monochromatycznych zazwyczaj wnętrzach, doskonale prezentują się zasłony w pastelowych odcieniach niebieskiego, pudrowego różu czy mięty. Przepięknie rozświetlają one pomieszczenie, sprawiając, że wydaje się ono bardziej przestronne, jasne i świeże. Delikatne, lejące tkaniny zasłonowe będą fantastycznie prezentowały się w oknach bowiem podatne na układanie zapewnią nieskazitelny ich wygląd. Dla tych, którzy nie czują się komfortowo w otoczeniu dodatków kolorowych, poleca się zasłony do szarego salonu czy sypialni w eleganckich i zawsze wspaniale wyglądających chłodnych beżach i ciepłej bieli, tworzących niezwykle efektowne, ale jakże przytulne i przyjemne dla oka wnętrze. 

Wybór odpowiednich dodatków do wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w szarościach nie jest wcale tak oczywisty i prosty, jak się wydaje. Atrakcyjne i efektowne zasłony zawsze dodają pomieszczeniom uroku i charakteru, toteż należy je wybierać ze szczególną ostrożnością i zaangażowaniem. Pastelowe bądź w kolorach ziemi czy też ciepłej bieli zasłony zawsze będę przepięknie harmonizowały z wystrojem takich wnętrz, podkreślając ich modny design oraz wyjątkowy charakter.

Więcej informacji o aranżacji okna i dodatkach do szarych wnętrz znajdziesz na stronie www.