26 listopada, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Co ugotować na niedzielny obiad? Nie tylko klasyczne przepisy

2 min read

Niedzielny obiad celebrujemy najczęściej razem z całą rodziną. To okazja do tego, aby spotkać się wspólnie przy stole, porozmawiać, a także zjeść coś smacznego. Co przyrządzić na niedzielny obiad?

Dwudaniowy, a może składający się tylko z jednego dnia? Z deserem czy bez? Z mięsem lub wegetariański? Klasyczny, a może nowatorski? Niedzielny obiad może mieć różne oblicza. Wiele inspiracji, aby przyszykować wyśmienite posiłki, można znaleźć już teraz w internecie.

Klasyczne dania obiadowe

Rosół to król niedzielnych zup. Ten wyśmienity wywar przygotowany na bazie mięsa oraz warzyw, uzupełniony o pyszny makaron jest niezaprzeczalnym hitem. Do rosołu można przygotować także klasyczne schabowe, ale również inne dania mięsne, na przykład kotleciki z kurczaka, śląskie rolady.

Sprawdzone przepisy na klasyczne dania na niedzielny obiad można sprawdzić już teraz na blogu internetowym www.ewa-gotuje.pl prezentującym sprawdzone pomysły na dania na każdy dzień.

A może coś zupełnie nowego?

Niedzielny obiad może być także okazją do eksploatacji nowych kulinarnych terytoriów. Kuchnia włoska, a może francuska? Coś z kuchni azjatyckiej lub amerykańskiej? Propozycji jest naprawdę sporo, dlatego nie warto ograniczać się tylko do klasyków.

Całkowicie nowe dania obiadowe mogą prezentować wyszukane smaki i aromaty, a przy tym wcale nie muszą być bardzo skomplikowane w przygotowaniu. Makarony z sosami z mięsem i warzywami, kotleciki roślinne z soczewicy, zapiekanki we francuskim stylu czy też amerykańskie hamburgery – to tylko parę sugestii. Jako że w niedzielę zwykle mamy więcej czasu niż w ciągu tygodnia, można także przetestować wtedy te przepisy, które zajmują nieco więcej czasu.

Jeszcze więcej ciekawych pomysłów na pyszne dania obiadowe można znaleźć w serwisie internetowym www.przepis-kulinarny.pl, który zawieraj mnóstwo inspiracji na pyszne dania przeznaczone dla młodszych i starszych smakoszy. Co zatem ugotujesz na niedzielny obiad?