13 sierpnia, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Zamówienie audytu BHP

2 min read

Pracodawca, który zatrudnia ludzi musi raz w roku zamówi audyt BHP. Może mu się to nie podobać, ale taki ma obowiązek, bo o tym mówią przepisy.

Jeśli tego nie zrobi to może go czekać surowa kara. Mało tego, jeśli w pracy są jakieś nieprawdziwości i problemy, a dojdzie do wypadku to pracodawca może stracić wszystko, co ma łącznie z wolnością, bo trafi do więzienia. Audyt przeprowadza się po to żeby sprawdzić jak pracuje się ludziom w firmie i czy stanowiska, jakie obejmują pracują zgodnie z prawem, jakie jest do nich przypisane. To bardzo istotne dla bezpieczeństwa i wydajności firmy, a właśnie na tym nam przecież zależy. Przynajmniej w teorii każdy pracodawca powinien chcieć sprawdzać jak wygląda bezpieczeństwo w jego firmie.

Zakres audytu BHP

Sprawdza się warunki pracy w pomieszczeniach oraz na stanowiskach pracy. Sprawdza się, jakość pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Dodatkowa sporządza się dokumentacje z oceną ryzyka zawodowego. Można również zamówić instrukcję bezpiecznego wykonywania prac oraz obsługiwaniem maszyn oraz urządzeń. można zlecić audyt na temat stanu technicznego posiadanych urządzeń, które są obsługiwane przez pracowników. Jeśli jest nam potrzebny system pierwszej pomocy do można również to zlecić. Można również wprowadzić aktualności do szkoleń BHP dla danej firmy. Na pewno przydadzą się warunki i organizacja ewakuacji budynku albo badania profilaktyczne, które maja wpływać na komfort wykonywania pracy w firmie. Jest tego wszystkiego bardzo dużo i można to dowolnie dostosować do wszystkich swoich wymagań. Wtedy w firmie będzie o wiele bardziej bezpiecznie niż teraz. jeśli taki Audyt BHP przeprowadzi doświadczona firma to można się będzie dowiedzieć o wszystkich nieprawidłowościach, które trzeba będzie bardzo szybko usunąć. Nie ma nic ważniejszego jak bezpieczeństwo pracowników i nie można o tym zapominać. pracodawcy chcą tylko zarabiać, dlatego niechętnie zlecają taki audyt BHP i tym bardziej nie za chętnie zajmują się usuwanie tych problemów, które w audycie są wskazane.