26 listopada, 2020

Dsoi.pl

Biznes informacje

Wygodny podkład pod tort

2 min read

Podkład pod tort to płaski wspornik umieszczony pod ciastem, aby ułatwić jego dekorację, podnoszenie i transport. Ciasto umieszcza się na podstawie, a następnie jest dekorowane, transportowane i krojone na tym podkładzie.

Podkłady pod ciasta i torty są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, jednorazowego użytku i wielokrotnego użytku. Mogą być okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Deska do ciasta nigdy nie powinna mieć dokładnie takiej samej wielkości jak ciasto, pod którym będzie się znajdowała. Wokół niego powinna znajdować się luka o wielkości co najmniej 5 do 10 cm. Nieudekorowane podkłady są zwykle faliste od spodu i białe na wierzchu. Przykrywasz je czymś odpornym na tłuszcz, takim jak folia lub serwetka papierowa. Możesz również kupić podstawy do ciasta, które są już udekorowane, na przykład z nadrukowanym wzorem serwetki lub pokryte folią i ze zgrzanymi, falistymi krawędziami. Podkłady pod torty są również stosowane w ciastach ułożonych w stos, szczególnie w tych, w których warstwy są układane w piętra za pomocą cokołów, jak klasyczny tort weselny. Podstawa taka rozkłada masę ciasta na cztery filary i powstrzymuje filary przed przejściem przez warstwę ciasta nad nimi. Jednorazowe deski do ciasta są kartonowe lub piankowe. Te wielokrotnego użytku dają większe wsparcie niż tekturowe deski do ciasta, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych ciast.

Nawet odrobina luzu lub giętkości w środku na dużym torcie może powodować marszczenie lub rozpadanie się dekoracji lub, co gorsza, rozpadanie się ciasta. Wielopoziomowy tort weselny może stać się niestabilny i przewrócić się, jeśli użyje się tekturowej deski do ciasta, która nie utrzyma wszystkich warstw prosto. Te wzmocnione tektury mają tę zaletę w warstwowych ciastach, że pozwalają wbić w nie zaostrzone pręty, tworząc długi filar, który przechodzi przez kilka warstw. Podkłady pod torty i ciasta mogą być również używane do podawania innych rodzajów żywności, takich jak kanapki, ciastka czy babeczki. Różne rodzaje podkładów pod torty można znaleźć na stronie https://www.tortoweozdoby.pl/61-podklady-pod-tort. Pamiętaj, że podkłady mają przede wszystkim równomiernie rozłożyć ciężar ciasta.