22 października, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Pożyczki dla firm dotkniętych pandemią

2 min read

Wiele firm które straciło płynność finansową związku z zamknięciem niektórych obszarów gospodarki w związku z koronawirusem.

Poszukują obecnie dodatkowego finansowania dzięki któremu mogłyby spłacać różnego rodzaju zobowiązania, zaległości związane z wpłatami do Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie banki i różne placówki finansowe udzielają kredytów i pożyczek celowych które pozwolą na spłatę tego rodzaju zobowiązań. Warto zwrócić uwagę iż banki widzą sytuację przedsiębiorstw, które utraciły płynność finansową dlatego też nie wymagają dużej ilości dokumentów, zaświadczeń, ułatwiają drogę do uzyskania kredytu.

Pożyczki dla firm dotkniętych pandemią

Kredyty dla firm w złej sytuacji finansowej

Właściciele firm z branży gastronomicznej z pewnością odczuli efekty pandemii, przez dłuższy okres czasu firmy tego rodzaju nie mogły normalnie funkcjonować, dotyczy to oczywiście także restauracji, hoteli, różnych punktów gastronomicznych. Dlatego też mogą mieć pewne problemy z bieżącymi płatnościami, dodatkowo także mogą zalegać w przypadku płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też należnych podatków do Urzędu Skarbowego. W tym przypadku banki oraz różne firmy udzielające pożyczek oferują kredyty niewymagające zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami do wyżej wymienionych urzędów.

Dodatkowo także wiele różnych formalności które kiedyś były standardem zostały dziś uproszczone. Dzięki temu możemy otrzymać kredyt szybciej, często także firmy oferują kredyty przez internet. Oczywiście jest to bardzo wygodne z punktu widzenia przedsiębiorcy który może przesłać dokumenty w formie elektronicznej, uzyskać szybciej decyzję o kredycie czy też pożyczce. Oczywiście firmy dotknięte kryzysem związanym z pandemią koronowirusa chętnie decydują się na tego rodzaju wsparcie.

Warto zwrócić uwagę iż pożyczki dla firm są obecnie chętnie udzielane, dzięki czemu firmy które popadły w kłopoty finansowe, utraciły płynność, mogą łatwiej otrzymać kredyt dzięki któremu mogą spłacić zobowiązania związane z urzędem skarbowym, zakładem ubezpieczeń społecznych, mogą być to także płatności za lokal czy też media.