6 października, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Hantle żeliwne – świetny wybór do ćwiczeń

3 min read

Wielu użytkowników domowych oraz profesjonalnych siłowni często w swoim życiu staje przed wyborem jakie hantle nabyć. Dlatego też powinniśmy na samym początku napisać kilka słów o tym czym w ogóle są hantle. Jest to sprzęt sportowy, który zbudowany jest zazwyczaj (w zestawie) z dwóch gryfów krótkich, obciążenia oraz zacisków.

Hantle pozwalają na trening całego ciała, ale więcej o tym później. Hantle żeliwne: https://www.sport-blast.pl/hantle-zeliwne

Rodzaje hantli i dlaczego hantle żeliwne są najlepsze

Rodzajów hantli oraz różnorakich zestawów hantli na rynku jest mnóstwo. Różnią się one od siebie ceną, materiałem wykonania, firmą, wagą oraz wieloma innymi czynnikami. Jednakże najważniejszym aspektem wyboru hantli zawsze była i jest cena oraz materiał wykorzystany do produkcji. Najpierw skupimy się nad wyborem hantli do ćwiczeń przez pryzmat materiału.

Możemy wtedy wyróżnić:
-hantle żeliwne – wykonane z żeliwa czyli z materiału, który jest praktycznie niezniszczalny.
-hantle bitumiczne – wykonane z mieszaniny lepiszcza, piasku oraz wypełniacza, zamknięte w powłoce z tworzywa sztucznego.
-hantle stalowe – wykonane ze stali.

Przy okazji rodzajów hantli warto wspomnieć co nieco o cenie. Jeżeli szukamy sprzętu najtańszego to naszym wyborem powinny być hantle bitumiczne, jeżeli zaś możemy zapłacić nieco więcej to powinniśmy postawić na ,które są bardzo długowieczne, nie ulegają zniszczeniu, a żeliwo jest zawsze w cenie.

Hantle żeliwne posiadają szereg zalet, które opowiadają się za tym konkretnym rodzajem hantli.
-Przede wszystkim jak już wcześniej wspomnieliśmy – wykonane są one z żeliwa. Jest to materiał, który zachowuje swoje właściwości oraz świetny wygląd przez wiele lat.
-Zestaw hantli żeliwnych jest kompaktowy, dzięki czemu możemy go łatwo przechowywać, a obciążenia żeliwne nie zabierają dużej ilości miejsca.
-Dzięki małym rozmiarom talerzy żeliwnych, jesteśmy w stanie założyć ich większą ilość na gryf krótki.
-Krążki żeliwne posiadają świetny wygląd, dzięki czemu staną się nie tylko sprzętem sportowym, ale także ozdobą Waszego domu.

Hantle żeliwne – rodzaje i wagi

Zestawy hantli żeliwnych na polskim rynku występują w bardzo wielu odmianach. Mogą być one odlane w sposób stały, czyli nie będzie możliwości zmiany obciążenia na gryfie. Mogą także występować jako hantle regulowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie zmienić ciężar hantli w każdej chwili.

Główne wagi hantli żeliwnych, które są poszukiwane oraz można je znaleźć w Internecie to:
-2×5 kg,
-2x10kg,
-2x15kg,
-2x20kg,
-2x25kg,
-2x30kg,
-2x35kg,
-2x40kg,
-2x45kg,
-2x50kg.

Jak widać rozstaw wag jest bardzo duży, zaczynający się od zestawu hantli żeliwnych 2x5kg, a kończący na 2x50kg.

Tworząc swoją nową domową siłownię lub doposażając obecną warto rozejrzeć się za hantlami żeliwnymi ponieważ przemawia na ich korzyść mnóstwo zalet, są wytrzymałe, pozwalają na trening całego ciała i przede wszystkim są niejako inwestycją na lata.