30 września, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Kurs na prawo jazdy A i B

2 min read

Aby poruszać się pojazdami mechanicznymi w naszym kraju powinniśmy zdać egzamin na prawo jazdy, w zależności od tego jakim pojazdem chcemy się poruszać wówczas powinniśmy wybrać odpowiednią kategorię.

Kiedy chcemy poruszać się motocyklem, wówczas będziemy potrzebowali prawo jazdy kategorii A, możemy je uzyskać po ukończeniu 24 roku życia. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku możemy także poruszać się pojazdami w kategorii AM, może być to w tym przypadku motorower lub też mały quad.

Kurs na prawo jazdy A i B

Jaki rodzaj prawa jazdy powinniśmy wybrać?

Kategoria A1 uprawnia do poruszania się motocyklami o pojemności skokowej do 125 cm3 oraz mocy do 11 kW. Może być to także motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW. Dodatkowo także możemy zrobić prawo jazdy A2, jest to prawo jazdy które możemy robić po ukończeniu 18 roku życia, uprawnienia nas do poruszania się motocyklami o mocy do 35 kw. W przypadku kategorii B możemy się poruszać samochodami osobowymi o masie do 3,5 tony, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż możemy także poruszać się motocyklem o pojemności do 125 cm. Oczywiście każdy rodzaj prawa jazdy otrzymamy dopiero po ukończeniu odpowiedniego kursu.

Warto zwrócić uwagę iż każdy kurs kończy się odpowiedzi egzaminem. Oczywiście są to egzaminy teoretyczne, kiedy musimy wykazać się bardzo dobrą wiedzą z zakresu przepisów obowiązujących na drogach. Dodatkowo także będzie to egzamin praktyczny który odbywa się na placu, gdzie musimy wykonać różnego rodzaju manewry oraz wykazać się umiejętnością poruszania w ruchu miejskim. Warto zwrócić uwagę iż powinniśmy zgłosić się do szkoły jazdy gdzie będziemy mogli nauczyć się wszystkich przepisów, dodatkowo także oczywiście będziemy mieli zajęcia praktyczne z poruszania się motocyklem czy też samochodem. Naturalnie instruktor musi przygotować nas tak abyśmy mogli samodzielnie poruszać się po drogach, abyśmy uzyskali wiedzę która pozwoli nam zdać egzamin.

Z pewnością należy zapisać się na sprawdzony Kurs prawa jazdy Lublin jest miastem gdzie znajdziemy szkoły jazdy które z pewnością mogą profesjonalnie przeszkolić przyszłych kierowców. Oczywiście możemy ustalić dogodne godziny jazdy z instruktorem, natomiast zajęcia z zasad ruchu drogowego odbywają się popołudniami, dlatego też osoby pracujące czy też młodzież szkolna może bez problemu znaleźć czas na kurs.