28 maja, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Kiedy należy udać się do urologa?

3 min read

Young man in underwear on toilet background. Urology concept

Organizm ludzki funkcjonuje dzięki pracy różnorodnych układów. Mówimy o układzie mięśniowo-szkieletowym, o układzie krwionośnym, nerwowym, pokarmowym, oddechowym itd. Bardzo ważną rolę odgrywa również układ płciowy, w przypadku mężczyzn silnie powiązany z układem moczowym. To właśnie układ moczowy oraz męski układ płciowy stanowią przedmiot zainteresowania urologii.

Kim jest urolog? Polski urolog w UK

Urolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem układu moczowego u mężczyzn, kobiet i dzieci. Oczywiście w tym ostatnim przypadku mówimy raczej o specjalistach urologii dziecięcej, aniżeli o urologach w ogóle, niemniej cały czas chodzi o układ moczowy człowieka. Urolog diagnozuje i leczy choroby pęcherza, nerek i innych elementów układu moczowego, zajmuje się problemem nietrzymania moczu i kamicy nerkowej. Pacjenci, którzy mają problemy z prąciem i jądrami, również leczą się u urologa.

Urolog w Londynie leczy dokładnie takie same choroby i schorzenia, co lekarz praktykujący w Polsce. Posiada szerokie kompetencje, choć faktem jest, że jego pacjentami najczęściej są mężczyźni. Z czego to wynika? Otóż w przypadku mężczyzn układ płciowy i układ moczowy są ze sobą połączone. Nie ma osobnego specjalisty, który zajmowałby się leczeniem chorób prącia i jąder. O ile kobiety problemy ginekologiczne zgłaszają specjaliście z dziedziny ginekologii, o tyle mężczyźni swoje kroki kierują do poradni urologicznej.

Polska przychodnia w UK – urolog w Londynie

Wielu Polaków skarży się na sposób działania publicznej służby zdrowia w UK. Jesteśmy przyzwyczajeni do nieco innego systemu, innych metod i często bez zastanowienia negujemy to, co nowe, inne. Z czasem do funkcjonowania brytyjskich przychodni można się przyzwyczaić, ale dzięki polskim przychodniom, nie trzeba się do tego zmuszać.

Polska przychodnia w UK to miejsce stworzone przez polskich specjalistów. W polskiej klinice można umówić się na konsultację z dowolnym specjalistą. Oferta jest bardzo szeroka, bowiem przychodnia zrzesza wielu lekarzy różnych specjalności. Co istotne dla osób pochodzących z Polski – konsultacje, badania i wszelkie rozmowy mogą odbywać się w języku polskim, co stanowi duże ułatwienie i poprawia komfort pacjentów. Badania urologiczne nierzadko koncentrują się na intymnych częściach ciała pacjenta, dlatego tak ważne jest, by w gabinecie lekarskim, jak i całej przychodni, panowała życzliwa atmosfera.

Kiedy należy udać się do urologa?

Najczęstszą przyczyną konsultacji urologicznej są trudności z oddawaniem moczu. Jeśli mocz nie spływa normalnym strumieniem, jeśli pojawia się ból i pieczenie, polski urolog w UK powinien zbadać pacjenta. To samo w sytuacji, gdy w moczu pojawiła się krew. Obok tego powodem wizyty powinny być bóle nerek, bóle jąder, zaburzenia erekcji, problemy z nietrzymaniem moczu, wszelkiego rodzaju zgrubienia i guzki. Ból, zmiana w wyglądzie i obrzęki narządów płciowych męskich są pilnym wskazaniem do wizyty u urologa. Ale lekarza warto odwiedzać także wtedy, gdy nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Urolog zajmuje się także profilaktyką raka prostaty i jąder.