24 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jaka jest różnica między woskiem gorącym, a woskiem ciepłym i zimnym?

2 min read

Być może zauważyłeś, że wchodząc do salonu, różne kosmetyczki stosują różne metody nakładania wosku do usuwania włosów, wosk na gorąco lub ciepły bądź zimny wosk na paskach.

Różne sposoby użycia mają swoje zalety i wady w zależności od tego, z jakiej części ciała usuwa się włosy oraz od rodzaju skóry i grubości włosów. Wosk w paskach zapewnia wyjątkowo szybką aplikację. Jest idealny do obszarów na ciele o grubszej i mniej wrażliwej skórze, takich jak ramiona, przedramiona, nogi, i plecy. Po nałożeniu wosku cienką warstwą włosy są usuwane za pomocą paska z tkaniny lub z włókniny. Jednak stosowany w bardziej wrażliwych obszarach może powodować większe uszkodzenia skóry. Musi przylegać zarówno do włosów, jak i skóry, aby pracować, w przeciwnym razie powoduje zasinienie, podrażnienie i wrastanie włosów, co może być bolesne. Zaletą woskowania na zimno jest to, że idealnie nadaje się do większych części ciała, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród salonów. Gorący wosk jest idealny do stosowania na mniejsze i bardziej wrażliwe obszary skóry. Idealnie nadaje się do usuwania włosów krótkich i grubych na dowolnej części twarzy i ciała, nawet o długości tylko 1 milimetra.

Gorący wosk rozprowadza się po skórze, a po wysuszeniu w ciągu kilku sekund można go łatwo usunąć, unosząc róg szpatułką. Korzyści obejmują mniej wrastających włosów i dłuższe okresy odrastania. Zalety gorącego wosku polegają na tym, że sprzyjają nawilżeniu skóry, dzięki czemu jest gładka i całkowicie pozbawiona włosów, jest to metoda bardziej odpowiednia dla wrażliwej skóry. Ponadto depilacja bikini warszawa to estetyczne, trwałe rozwiązanie oraz mniejsze ryzyko podrażnienia skóry. Można go również ponownie nałożyć kilka razy w to samo miejsce, nie powodując dyskomfortu. Odrastanie włosków wydaje się być wolniejsze po woskowaniu, a to dlatego, że włosy są wyrywane z nasady. Cały proces odrastania trwa zwykle od trzech do czterech tygodni, czyli średni czas pomiędzy kolejnymi zabiegami woskowania. Słabsze mieszki włosowe dają cieńsze, rzadsze włosy. Nie spodziewaj się dramatycznej zmiany od razu, ale po kilku sesjach różnica będzie widoczna. Tylko jedno spotkanie w miesiącu oznacza mniej stanów zapalnych i jeszcze mniejszą szansę na przebarwienie czy podrażnienie skóry.