17 stycznia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak pielęgnować i dbać o nasze włosy?

2 min read

Każda kobieta chce aby jej fryzura wyglądała jak najlepiej, dlatego też dba oo nie za pomocą różnych środków kosmetycznych, mogą być to szampony i odżywki, które sprawią że będą zdrowe i odżywione.

Dzięki temu zyskają blask i sprawią że nasza fryzura będzie wydawała się większa objętościowo. Jeśli chcesz odświeżyć objętość i ogólnie ożywić fryzurę, wypróbuj trik z okrągłą szczotką na suchych włosach: spryskaj pasmo po paśmie sprayem do stylizacji. Po rozpyleniu obróć szczoteczkę luźno o 360 stopni, z każdym pasmem o połowę długości skręcenia. Skieruj suszarkę na chwilę na pasmo, a następnie pozwól jej ostygnąć. Po umyciu spryskaj cebulki włosów na całej głowie za pomocą wspomagającego narzędzia do podnoszenia nasadek przed użyciem suszarki. Przeciągnij pasmo po paśmie okrągłą szczoteczką do końcówek i spryskaj sprayem objętościowym. Jak pielęgnować i dbać o nasze włosy?

Szczotkuj je od razu od głowy pod odpowiednim kątem.

Następnie przekręć obszary na dużych lokówkach, wysusz je i pozostaw do ostygnięcia przez 20 minut. Można znaleźć pomysły na różnego rodzaju stylizacja naszych włosów, można także wykorzystać dwie szczotki, za pomocą których stworzymy odpowiednią fryzurę. Jednak w przypadku włosów należy stosować odpowiednie olejki, takie jak oliwa z oliwek, olej rycynowy czy olej kokosowy jako intensywna maska lub w połączeniu z masażem głowy. Oliwa z oliwek przeciwdziała hormonowi, który odpowiada za wypadanie włosów. Tymczasem olej rycynowy zawiera wiele kwasów omega-6, dzięki czemu w naturalny sposób stymuluje wzrost włosów. Olejek kokosowy wnika bezpośrednio we włosy i dostarcza im składników odżywczych oraz dużo wilgoci. Najlepiej pozostawić olejki na noc jako kurację raz lub dwa razy w tygodniu. Ponieważ olej rycynowy jest wyjątkowo gęsty, zwykle wystarczy dwa mycia, aby usunąć wszystkie pozostałości z włosów. Aby uniknąć plam olejowych na pościeli, najlepiej na noc owinąć włosy ręcznikiem. Kiedy mamy problem z wypadaniem włosów, wówczas warto poszukać specjalnych środków takich jak przykładowo Fratti serum przeciw wypadaniu włosów. To środek, który będzie wzmacniał włosy od cebulek po końcówki.