6 lutego, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Jak osiągnąć piękny organiczny ogród?

3 min read

Jakie są Twoje osobiste przemyślenia na temat ekologicznego ogrodnictwa? Czy przeglądasz wszystko, co możesz na ten temat i próbujesz ulepszyć swój własny ogród? Dostępnych jest wiele zasobów, takich jak czasopisma, filmy, książki, programy itp.

Od czego więc zacząć korzystać z własnych technik? Spróbuj zapoznać się z tymi wskazówkami, aby znaleźć punkt wyjścia.Używaj młynków do kawy w swoim ogrodzie, jeśli jesteś ekologicznym ogrodnikiem i miłośnikiem kawy! Możesz użyć fusów z kawy, aby uzyskać idealną mulcz z odpowiednią ilością kwasów. To wspaniały sposób na kompostowanie w sposób przyjazny dla środowiska.Kiedy prowadzisz ekologiczne ogrodnictwo w wilgotnym środowisku, podlewaj rośliny we wczesnych godzinach porannych. Pomoże to zapobiec pleśni. Podlewanie rano zapobiega również rozwojowi grzybów, które mogą wystąpić w wilgotnym klimacie. Nie chcesz, aby rozprzestrzeniał się pleśń lub choroby grzybowe, może to prowadzić do słabego wzrostu i niezdrowej gleby.Zawieś błyszczące srebrne przedmioty w całym ogrodzie. Mogą one działać jako naturalny środek odstraszający szkodniki; nie potrzeba chemikaliów. Odbicia mogą dezorientować latające szkodniki, takie jak mszyce, które potrzebują słońca do kierowania lotem i mogą odstraszyć większe szkodniki, takie jak ptaki, a nawet króliki czy jelenie.Świetnym sposobem na obliczenie czasu sadzenia roślin w ekologicznym ogrodzie jest skorzystanie z tabeli początkowej nasion. Powinieneś wcześniej przeprowadzić badania i wypełnić tabelę. Gdy już to zrobisz, możesz użyć wykresu, aby zaplanować sadzenie przez cały sezon.Dobrą wskazówką podczas udziału w ekologicznym ogrodnictwie jest zawsze mycie pojemników. Jest to potrzebne, aby chronić swoje rośliny przed chorobami. Należy je umyć w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie spłukać rozcieńczonym roztworem wybielacza i wody. Jak osiągnąć piękny organiczny ogród?

Zapewni to, że Twoje rośliny pozostaną zdrowe.Jeśli masz kupę kompostu, ale tej jesieni masz bardzo mało liści do dodania, spróbuj dodać do niej słomę lub siano.

To świetny sposób na dodanie węgla, który jest bardzo korzystny dla wzrostu i zdrowia roślin. Słoma i siano mogą zawierać nasiona, więc najlepiej jest zastosować organiczny spray do chwastów na pryzmie kompostu, aby pozbyć się niechcianych chwastów.Susz zioła natychmiast po ich zebraniu, aby zapobiec gniciu. Gnicie jest zwykle spowodowane wilgocią w ziołach lub na wierzchu. Wilgoć może powodować produkcję szkodliwych bakterii, które mogą powodować gnicie zioła lub wytwarzać nieprzyjemny produkt uboczny, który zepsuje zbiory.Sadzenie żywego żywopłotu wokół Twojej posiadłości ma wiele zalet. Żywopłoty zapewniają bardziej miękką barierę do oznaczania obwodu Twojej nieruchomości i są mniej zniechęcające niż ustrukturyzowana ściana. Żywy żywopłot zapewni prywatność, ale nadal zniechęci do wchodzenia zwierząt lub ludzi. Jeśli masz kwitnący żywopłot, może on być pięknym tłem dla Twojego krajobrazu.Nie przejmuj się ilością nawozu organicznego, którego możesz potrzebować. Nawozy organiczne zawierają niższy procent składników odżywczych na jednostkę masy niż ich syntetyczne odpowiedniki. Z tego powodu prawdopodobnie konieczne będzie zastosowanie większej ilości nawozu organicznego niż typowa dla nawozów syntetycznych.Teraz, gdy masz już pomysł, od czego zacząć tworzyć własne ekologiczne techniki ogrodnicze, czy jesteś gotowy do eksperymentowania? Czy jesteś gotowy, aby to, co przeczytałeś, zastosować w swoim ogrodzie? Czy możesz pomóc w prawidłowym rozwoju ogrodu? Jeśli możesz, baw się dobrze! Jeśli nie, zapoznaj się ponownie ze wskazówkami.