26 listopada, 2022

Dsoi.pl

Biznes informacje

Dzbanek z filtrem to oszczędność i zdrowie.

3 min read

Transparent glass with water on a wooden nightstand in bedroom. Selective focus.

Dzbanki filtrujące stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Picie wody ma niepodważalnie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Osoba dorosła powinna spożywać co najmniej 1,5 – 2 litry wody dziennie. Im więcej tym lepiej, zwłaszcza jeśli jesteśmy na przykład na diecie. Kupowanie codziennie plastikowej butelki wody jest jednak niekorzystne z punktu widzenia ekologii, tak istotnej dla naszej planety. Jak wobec tego rozwiązać ten problem?

Do czego służy dzbanek filtrujący?

Wygodnym rozwiązaniem jest zakup dzbanka filtrującego wodę. Nalewamy do niego wodę z kranu, która następnie jest filtrowana, czyli oczyszczana z chloru, metali ciężkich oraz rdzy. Wewnątrz dzbanka zamontowany jest specjalny filtr, który zatrzymuje wszelkie szkodliwe substancje, które mogłyby negatywnie wpływać na nasz organizm i psuć smak wody. Tak przefiltrowana woda jest gotowa do wypicia. Filtr należy wymieniać mniej więcej raz w miesiącu, ale zależy to w dużej mierze od tego jak duża ilość wody zostanie przelana przez nasz dzbanek. Na dzbanku znajduje się „licznik”, który poinformuje nas, kiedy należy wymienić filtr. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz dzbanek w 100% spełnia swoje zadanie, musimy dokonywać wymiany filtra zgodnie z instrukcją producenta. Korzystając z dzbanka dbamy o swoje zdrowie, jednocześnie nie zanieczyszczając przy tym planety. Ponadto, dbamy o środowisko i wytwarzamy mniej plastiku, który przecież tak długo się rozkłada. 

Pozytywny wpływ na zdrowie

Dzbanek filtrujący sprawi, że w naszym domu nigdy nie braknie wody pitnej. Tym samym nie będziemy mieli wymówek, aby jej nie spożywać. Wystarczy, że skorzystamy z wody z kranu i przefiltrujemy ją w naszym dzbanku. Tak przygotowaną wodę można pić w formie nieprzegotowanej. Będzie ona miała tak samo pozytywne właściwości jak woda mineralna butelkowana. Wypijanie odpowiedniej ilości wody znacząco poprawi nasz metabolizm i ogólny stan zdrowia. Łatwiej nam będzie utrzymać wydolność fizyczną oraz intelektualną. Regularne picie szklanki wody pozwala na utrzymanie odpowiedniej gęstości krwi oraz ciśnienia. Dodatkowo obniża ryzyko zachorowania na schorzenia sercowo-naczyniowe. Tym samym zmniejsza się ryzyko zawałów oraz udarów. 

Dbałość o środowisko naturalne

Filtrując wodę do picia nie będziemy wytwarzać tak dużej ilości plastiku. Odpady plastikowe w postaci butelek i baniaków są bardzo szkodliwe dla środowiska. Ciężko jest doprowadzić swoje życie do stanu, w którym przestaniemy zupełnie produkować w swoim domu tego rodzaju śmieci. Jednak w przypadku wody rozwiązanie jest bardzo proste i możliwe do zrealizowania. Z pewnością zauważymy ile mniej śmieci pojawia się w naszym domowym koszu.

Oszczędność

Wymiana filtra w dzbanku raz na miesiąc kosztuje znacznie mniej niż kupowanie codziennie wody w butelkach plastikowych. W przypadku jednej osoby dorosłej koszt wody butelkowej powinien wynosić 30/31 razy 1 butelka. Łatwo policzyć ile wydajemy miesięcznie na wodę. Przy większej liczbie domowników będzie to jeszcze więcej. Tymczasem mamy możliwość przygotowania wody w swoim domu, bez konieczności kupowania ciężkich zgrzewek wody w plastikowych butelkach. Więcej informacji na stronie dafi.pl/dzbanki-filtrujace