28 maja, 2023

Dsoi.pl

Biznes informacje

Czy warto kupować japoński samochód?

2 min read

Wiadomo, że jeśli chodzi o samochody to każdy z nas ma tak naprawdę swój własny gust i preferencje.

Nie ma w tym niczego dziwnego i jak najbardziej mamy do tego prawo. Jedni bardziej wolą np. niemiecką motoryzację, a inni japońską. Biorąc pod uwagę właśnie tę japońską trzeba przyznać, że samochody te są dość charakterystyczne i mają wielu sympatyków. Powiedzmy sobie teraz jednak czy warto decydować się na zakup takiego samochodu.

Na co zwracać uwagę kupując japoński samochód?

W przypadku, gdy ktoś z nas jest fanem japońskiej motoryzacji to być może wie o tym, że słabym punktem tych samochodów jest blacha, czyli karoseria. Niestety trzeba przyznać, że jakość blachy w samochodach japońskich nie jest zbyt wysoka, dlatego też samochody te po prostu często gniją. Oczywiście nie jest to żadna reguła, ale na pewno warto być na to przygotowanym. Jednak sam stan karoserii to jeszcze nie wszystko, bo dodatkowo dobrze jest zwracać uwagę na to jak pracuje sam silnik. Samochody japońskie praktycznie nigdy nie są wyposażone w hydrauliczne popychacze zaworowe, a co za tym idzie dobrze byłoby kasować luzy zaworowe ręcznie co jakiś czas. Jeśli się tego nie będzie robić to z silnika może dochodzić charakterystyczne klepanie i niestety nie jest to dobry objaw.
Czy warto kupować japoński samochód?

Gdzie serwisować japoński samochód?

Podsumowując kiedy chcemy kupić jakiś japoński samochód to będzie to na pewno dobry wybór pod warunkiem, że trafimy na zadbany egzemplarz. Jednak wcale nie oznacza to, że nie będziemy musieli odwiedzić mechanika, bo w końcu może przyjść taki moment. Jeżeli faktycznie tak będzie to najlepiej jest serwisować takie samochody w warsztatach, które zajmują się tylko japońskimi samochodami, ponieważ nie da się ukryć, że są one w pewnym stopniu specyficzne. Dzisiaj na pewno będziemy w stanie bez większego problemu znaleźć np. serwis mazdy Wrocław, bo takich miejsc na terenie Wrocławia czy też w okolicach zapewne jest co najmniej kilka, dlatego też nie należy się o to obawiać.