2 sierpnia, 2021

Dsoi.pl

Biznes informacje

Co zrobić z zepsutym telefonem?

2 min read

Czasem nasz telefon może ulec uszkodzeniu, objawy mogą być różne ale często dotyczą naszego wyświetlacza, wówczas powinniśmy dokładnie sprawdzić jak wyglądają uszkodzenia.

Mogą być to pojedyncze piksele, czy też pionowe kreski. Czasem problemem może być także rozbity wyświetlacz, który koniecznie trzeba wymienić. Problem z pękniętymi ekranami polega na tym, że zwykle zaczynają się w rogu telefonu, jeśli pęknięcie jest skoncentrowane w rogu telefonu wówczas możemy dokonać doraźnych napraw, a nasz wyświetlacz będzie jeszcze przez jakiś czas działał. Czasem także uszkodzenie może rozprzestrzeniać się po cały wyświetlaczu, wówczas konieczna będzie wymiana. Warto oczywiście wykonać kopię bezpieczeństwa danych, w czasie naprawy telefonu nasze dane mogą zniknąć, dlatego należy o tym pamiętać. Obecnie możemy przesłać je do wirtualnego dysku, i ściągnąć z powrotem, kiedy nasz telefon zacznie już działać, z pewnością będzie to duże udogodnienie. Najczęstszą przyczyną pionowych linii na ekranie telefonu, nie jest sam wyświetlacz, ale przykładowo może być to uszkodzenie połączenia. Co zrobić z zepsutym telefonem?

Czasem wymiana kabli na nowe może pomóc.

Problemy z migotaniem ekranu mogą być spowodowane przez aplikację, oprogramowanie lub uszkodzony telefon. Całkowicie ciemny ekran zwykle oznacza problem sprzętowy z telefonem. Czasami awaria oprogramowania może spowodować zawieszenie się telefonu i ściemnienie, dlatego warto spróbować go zresetować. Pomóc może także przywrócenie do ustawień fabrycznych. Niekiedy będzie potrzebne wgranie oprogramowania od nowa, tym zajmuje się najczęściej profesjonalny serwis telefonów Poznań rozwiąże ten problem. Oczywiście przyczyn awarii naszego telefonu może być wiele, zasadniczo mogą być to problemu sprzętowe, lub tez problem związany z nieprawidłowym działaniem oprogramowania. Może być to problem związany z płytą główną, lub też z obluzowaniem przewodów. Czasem telefon może się nie ładować w związku z uszkodzeniem gniazda, które kosztuje kilka złotych. W przypadku problemów z oprogramowaniem, można spróbować wykonać aktualizację do najnowszej wersji co może pomóc w usunięciu usterki.